701 Sayılı KHK ile 12 dernek ve 3 gazete kapatıldı

0

Binlerce kişinin ihraç edildiği 701 sayılı KHK ile 12 dernek 3 gazete ve bir tv kanalı için de kapatma kararı verildi.

701 saylı kararname ile 12 dernek hakkında kapatma karar verildi. kapatılan dernekler şöyle;

Adıyaman FEM Dersanesi Mezunları ve Mensupları Derneği (adıyaman), Furkan İlim ve Hizmet Derneği (ankara), Suffem Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (Ankara), Anadolu İlim Kültür Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Ankara), Furkan Eğitim ve Hizmet Derneği, Özer Hukuk ve Düşünce Derneği (Kahramanmaraş), Kahramanmaraş Uluslararası Öğrenciler derneği (Kahramanmaraş), Kilis İmam Hatip Mensupları ve Hafızları derneği (Kilis), Beyaz Laleler Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneği, Furkan Eğitim ve Dayanışma Derneği (Malatya), Samsun Özgürlükçü Gençlik derneği (samsun), Viranşehir sanayici ve İşadamları Derneği (Şanlıurfa)

KHK kapsamında ayrıca, İstanbul’da yayımlanan Halkın Nabzı gazetesi ile Özgürlükçü Demokrasi gazeteleri ile Diyarbakır’da yayımlanan Welat gazetesi hakkında da kapatma kararı verildi. Ayrıca Avantaj TV logosu ile yayın yapan bir televizyon kanalı da kapatıldı.

Kapatılan söz konusu dernek, gazete ve televizyonlara ait taşınırlar ile her türlü mal varlığı, alacak ve haklar, belge ve evraklar Hazineye bedelsiz olarak devredilmiş sayıldı. Bunlara ait taşınmazlar tapuda resen Hazine adına, her türlü kısıtlama ve taşınmaz yükünden ari olarak tescil edildi. Bunların her türlü borçlarından dolayı hiçbir şekilde Hazineden hak ve talepte bulunulamayacak. Devre ilişkin işlemler, ilgili tüm kurumlardan gerekli yardımı almak suretiyle Maliye Bakanlığınca yerine getirilecek.

ABD’de öğrenimini sürdüren İlker Aslantepe’öğrencilikle ilişiğinin kesilmesine karar verildi

CNN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here