Ağrılara iyi gelen taşlar

0
ağrılara iyi gelen taşlar

Taşların ruhsal anlamın yanı sıra fiziksel ağrıları da tedavi edici özelliği olduğu bilinir. Vücutla temas ettiği zaman ağrıyan bölgelere iyi gelirler ve oldukça faydalı özellikleri vardır. Bir çok taş kullanılan kişiye göre farklılık ve değişim gösterebilir. Hangi taşın size iyi geldiğini öğrenmek için taşların özelliklerini keşfetmeniz gerekiyor. Akik taşı bedensel yorgunluklara iyi gelir ve ağrıları azaltıcı özelliğe sahiptir. Ametist çok ileri derece baş ağrısı yapan migren gibi rahatlıkların tedavisinde kullanılır.

Bununla birlikte göz ve göz hastalıklarında da oldukça tedavi edicidir. Kalp rahatsızlıklarına da iyi gelen ametist vücudun bir çok bölgelerine olduğu gibi özellikle baş aprılarına iyi geldiği bilinir. Akuamarin taşı solunum yolları rahatsızlıklarında şifalı taşlardan biri olarak kullanılır. Özellikle astım ve bronşit gibi hastalıklara çok iyi gelir. Tiroid bezi hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Aytaşı kramp ve bacak ağrılarına iyi gelir. Aytaşının sırt ağrıları tedavisinde kullanıldığı bilinir ve ağrıyan bölgeye temas halinde şifasını gösterecektir.

Çeroit duyma bozukluklarına ve baş ağrılarına iyi gelen bir taştır. Baş ağrısına iyi gelen taşlardan biri de Florittir. Başınızın ağrıyan bölgesine temas halinde oldukça etkili bir taştır. Bel ağrısı bir çok kişi için çaresiz görünen rahatsızlıklardan biridir. Garnet taşı bu derede çare olan şifalı taşlardan biridir. Hassas kişilerin lal taşını bel altından kullanmaları daha doğru olacaktır. Çünkü hassas kişilerde sinirliliğe ve baş dönmesine sebebiyet verebilir. Şifalı taşların faydaları oldukça etkilidir ve inanılması yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here