Alcon Göz Sağlığı Alanında Online Eğitim Fırsatları Sunuyor

0

Alcon Göz Sağlığı Alanında Online Eğitim Fırsatları Sunuyor ;

  • Göz sağlığı alanının lider firmalarından Alcon, bu alanda çalışan göz doktorları, hemşireler, teknisyenler ve öğrenciler de dahil olmak üzere gözle ilgilenen tüm sağlık pratisyenleri için  online eğitim olanakları sunuyor. 
  • Alcon’un göz sağlığı alanında çalışan sağlık pratisyenlerinin mesleki eğitimlerine katkı sağlamak ve son cerrahi gelişmeleri uygulamalarıyla paylaşmak amacıyla hizmete sunduğu Alcon Deneyim Akademisi (www.alconexperienceacademy.com) ile eğitimlerini online olarak sunmaya devam ediyor. 
  • Alcon Türkiye Cerrahi İş Birimi Direktörü ve Ülke Müdürü Dr. Ege Bay yaptığı açıklamada “Alcon olarak göz sağlığı alanındaki öncü ve inovatif kimliğimizle hekimlerimizin günlük pratiklerine destek sağlayacağına inandığımız bir çok eğitim ve seminer düzenlemekteyiz. KOVID-19 salgını nedeniyle yüzyüze eğitim ve seminerlere bir süre ara versek de online olarak eğitimlerimizi sunmaya devam etmekteyiz. Bu süreçte hekimlerimizin gelişimi için online platformda benzersiz içerikteki eğitimlerimize devam edeceğiz.” dedi.

İstanbul, 19 Ağustos 2020– Dünyada göz sağlığının birçok aşamasında öncülük yaptığı çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Alcon, insanların daha iyi görmesine yardımcı olan ve yaşam kalitesini artıran yenilikçi ürünler sunmaya devam ediyor. Alcon özellikle göz sağlığı alanında çalışan hekimlerin ve sağlık mesleği mensuplarının eğitimlerine yaptığı yatırımlara devam ediyor. Bu amaçla hayata geçirdiği online eğitim platformu Alcon Deneyim Akademisi   www.AlconExperienceAcademy.com  ile göz doktorları, hemşireler, teknisyenler ve öğrenciler de dahil olmak üzere gözle ilgilenen sağlık pratisyenleri için büyüyen bir eğitim materyalleri kütüphanesine ev sahipliği yapıyor. 

Online eğitimlerin ve materyallerin yer aldığı web sitesinde, kullanımı kolay bir ana ekranda düzenli olarak yeni içerik eklenmiş olarak 500’den fazla eğitim videosu içeren geniş bir kütüphane de bulunmakta. Sitede ayrıca, dünyanın dört bir yanından önde gelen göz sağlığı uzmanları tarafından geliştirilen web yayınlarının yanı sıra, çeşitli hastalık durumları ve odak alanlarındaki kişiselleştirilmiş videolar ve müfredatlar da yer almakta. Web sitesinde yer alan materyallerde öncelikle göz bakımındaki en son yenilikler kullanılarak gerçek dünyadaki cerrahi vaka çalışmalarına odaklanılmakta. 

Alcon Cerrahi İş Birimi Direktörü ve Ülke Müdürü Dr. Ege Bay yaptığı açıklamada “Eğitim, Alcon’un göz sağlığı profesyonellerine olan bağlılığının bir göstergesi ve bu sayede binlerce kişi her yıl oftalmoloji ve optometri alanındaki en son gelişmeler hakkında uygulamalı deneyim kazanmakta. KOVID-19 salgını nedeniyle yüzyüze eğitimlerimize bir süre ara vermek durumunda kaldık. Ancak uzun yıllardır online platformlar aracılığıyla verdiğimiz eğitimlerimize bu dönemde hız kesmeden devam ediyoruz. Son teknoloji ürünü olan Alcon Deneyim Akademisi  (www.AlconExperienceAcademy.com) web sitesi aracılığıyla Alcon, sürükleyici eğitim ve öğretimi tüm dünyadaki göz sağlığı profesyonellerine rahatlıkla ve online olarak erişilebilir hale getiriyor. Bu süreçte hekimlerimizin gelişimi için online platformda benzersiz içerikteki eğitimlerimize devam edeceğiz” dedi. 

Alcon Hakkında

Alcon, insanların daha iyi görmelerine yardımcı olan global bir göz sağlığı şirketidir. Yetmiş yılı aşkın bir miras ile göz sağlığında dünya lideri olarak, görmeyi iyileştirmek ve insanların hayatlarını güzelleştirmek için en geniş ürün portföyünü sunmaktadır. Cerrahi ve Vision Care alanındaki ürünleri ile, her yıl 140’ı aşkın ülkede katarakt, glokom, retina hastalıkları ve refraktif kusurlar gibi rahatsızlıkları yaşayan 260 milyondan fazla kişinin yaşamına dokunmaktadır. 20 binden fazla çalışanı, yenilikçi ürünleri, göz sağlığı profesyonelleri ile işbirliği ve kaliteli göz sağlığı hizmetlerine erişimi ilerleten programları ile yaşam kalitesini artıran çalışmalar yapmaktadır. 

Daha fazla bilgi için www.tr.alcon.com 

Bizi takip edin


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here