Arasam kabul eder mi ?

0

Bugün Acun Ilıcalı’nın bir röportajını okudum. Orada Acun diyor ki; Survivor’u ben çok ciddiye alıyorum. Orada herkes yapamaz. Birgün Fatih Terim biri için aradı. “Bak bu çocuk sizin yarışmada olmayı çok istiyor” dedi. “Gelsin abi bi bakalım” dedim.  Geldi çocuk , tamam iyi birisi ama ondan Survivor’a oyuncu falan olmaz. Neyse anlattım bunu usulunce çocuğa dedim ki; “Ben şimdi Fatih Terim’e birini göndersem desem ki bak bu kişi milli takımda oynasın? Kabul eder mi?”

Şimdi bunun Bunun bizimle ne alakası var ? diyeceksiniz.

Demek ki bir  Acun Ilıcalı kolay olunmuyor.  Magazin dünyası bile şakaya , ricaya gelmiyor dedikten sonra hemen konuya gireyim . Malumunuz kamunun sağlık alanında  sözleşme dönemi yaklaşıyor.  Ve yine biliyorsunuz pek çok kişi bir yerlerden tanıdık bulup eşini dostunu araya sokmak suretiyle siyasetçiden bir sağlık kuruluşunda  kadro talep ediyor. Koltuk bekliyor…

Ben şimdi yüksek bürokrat olsam. Fabrikası ya da önemli bir işyeri olan siyasetçiyi telefonla arasam , olmadı ayağına gitsem abi bunu sizin oraya CEO ya da idari mali işler müdürü yapalım desem kabul eder mi ?

Sevinç Baran

Sağlık Çalışanı / Sosyolog /Sağlık İletişimcisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here