Artık Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) TikTok ‘da

0

Artık Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) TikTok ‘da

DSÖ, bilgi kirliliğini önlemek ve insanlara güvenilir tavsiyelerde bulunmak için TikTok’a katıldı.

DSÖ’yü 189900 takipçi takibe aldı.
Kısa video oluşturma, paylaşma ve canlı yayın yapma imkanı sağlayan genelde şaka, dans ve eğlence videoları bulunan Tiktok’da hesap açan Dünya Sağlık Örgütü’nün paylaştığı ilk videosu eğitici ve öğreticiydi. Takipçi sayısı 189.900 bulan takipçisi WHO, 1.3 milyon beğeni aldı.
DSÖ sözcüsü Tarik Jasarevic, Business Insider’a yaptığı konuşmada: “Özellikle COVID-19 salgını konusunda muazzam bir bilgi bolluğu var ancak bunların bazıları doğru, bazıları değil. İhtiyaç duyulduğunda güvenilir kaynaklar ve güvenilir rehberlik bulunması zorlaşıyor.” dedi.

KORONAVİRÜS HAKKINDAKİ YANLIŞ BİLGİLERLE HER MECRADA MÜCADELE

WHO, TikTok sayfasına gönderilen iki videodan ilkinde, Enfeksiyon önleme ve kontrol teknik lideri Benedetta Allegranzi, koronavirüsün yayılmasını önlemenin farklı yollarından bahsetti.

Allegranzi, insanların sıklıkla alkol bazlı bir ürünle veya sabun ve su kullanarak ellerini temizlemelerini, öksürürken veya hapşırırken ağızlarını örtmek için dirseklerini kullanmalarını ya da kağıt mendil kullanmalarının enfeksiyonları önlemede önemini anlattı. Virüs belirtileri olan bireylerden kaçınılmasını ve seyahat sonrası koronavirüs belirtileri gösterenlerin sağlık kurumlarından destek almaları gerektiğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here