Aster DM Healthcare’den klinik mükemmelik anlaşması

0

Pazartesi günü, Aster DM Healthcare ve Cayman Adaları Hükümeti, Cayman Adaları Aster’in Karayip Bölgesi, Kuzey Amerika, Kanada, Latin ve Güney Amerika’ya hizmet veren Batı yarım kürede klinik mükemmellik merkezini oluşturan bir anlaşma yaptıklarını duyurdu.

Aster Cayman Medcity’nin yatırımcılarına tahmini 350 milyon dolara mal olması bekleniyor ve yapılan basın açıklamasına göre proje, inşaat sektörüne yüz milyonlarca dolar girdi sağlayacak ve hem doğrudan hem de dolaylı rollerde yaklaşık 2.000 kişi için iş yaratacak.

Edinilen bilgilere göre Cayman Adaları ile olan sözleşmesinin bir parçası olarak projede, inşaat sırasında yerel müteahhitler ve yerel hizmet sağlayıcıları kullanılacak. Ek olarak, Şirket, inşaatın çeşitli aşamalarında ve tesisler faaliyete geçtiğinde uygun niteliklere sahip Caymanlılar istihdam edecek.

Proje tamamlandığında, sağlık hizmetlerini öncelikle medikal turistlere ve ayrıca Cayman Adaları sakinlerine sunacak; Hastane ile çalışmak için başka yerlerden gelenlerin kiralamak veya satın almak için evlere ihtiyacı olacak ve yerel ekonomide alışveriş yapacaklarına vurgu yapılıyor.

Proje ile, Cayman Brac’deki bir klinik de dahil olmak üzere Cayman’ın yerel sağlık hizmetleri pazarına ihtiyaç duyulan üçüncül ve dördüncül bakım hizmetlerini sağlanacak. Aynı zamanda bir sağlık eğitimi programı, 350 bin ABD Doları tutarında beş yıllık bir burs programı, gelecekteki bir tıp fakültesi ve yardımlı yaşam ve bağımsız yaşam tesisleri sağlayacaktır.

Başbakan, Alden McLaughlin  açıklamasında “Aster’in, COVID-19’un neden olduğu ekonomik gerilemeye rağmen, Cayman Adaları ekonomisine birkaç yüz milyon dolarlık yatırım yapma isteği, yalnızca Cayman Adaları’na olan güvenlerinden değil, aynı zamanda ekonomimizin ve insanlarımızın dayanıklılığından da bahsediyor.”dedi. “Bu proje sadece ekonomimizi çeşitlendirmeye yardımcı olmayacak, aynı zamanda inşaat aşamasında ve önümüzdeki on yıllar boyunca insanlarımız için istihdam ve yeni fırsatlar sağlayacak.” Şeklinde açıklamasını sürdürdü.

Edinilen bilgiye göre proje aşamalı olarak gerçekleştirilecek ve bir hastane, destekli yaşama ve bağımsız yaşam alanları ve bir tıp üniversitesinden oluşacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here