AstraZeneca Türkiye’de 4 yeni terfi

0
AstraZeneca ve Benevolent

 

AstraZeneca Türkiye’de gerçekleştirilen terfiler ile Pınar Özügür Aslaner “Sağlık Politikaları Müdürü”, Selma Işıkol İstanbul ili yerleşik “Klinik Araştırmalar Müdürü”, Esra Bayram Ankara ili yerleşik “Klinik Araştırmalar Müdürü” ve Tuğçe Tunçer “İnsan Kaynakları Müdürü” oldu.

Sağlık Politikaları Müdürü olan Pınar Özügür Aslaner,
Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunu, yüksek lisans eğitimini yine Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Tıbbi Ürünlerde Ruhsatlandırma Bölümü’nde yaptı. Onko-Koçsel’de Kurumsal İlişkiler Uzmanı ve MSD’de Kıdemli Ruhsatlandırma Uzmanı olarak çalıştı. 2013 yılından bu yana AstraZeneca Türkiye’de görev yapmakta olan Aslaner, 2016-2019 yılları arasında kariyerine Pazar Erişim ve Ruhsatlandırma Operasyonları Yöneticisi olarak devam etti. Artık AstraZeneca Türkiye Sağlık Politikaları Müdürü olarak görev yapacak olan Aslaner, aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi’nde Sağlık Ekonomisi ve Farmakoekonomi yüksek lisansına devam etmektedir.

İstanbul ili yerleşik “Klinik Araştırmalar Müdürü” olan Selma Işıkol ise
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunu. Sanofi Aventis ve Novo Nordisk şirketlerinde Klinik Araştırmalar departmanında çeşitli görevlerde bulunan, 2016 yılından bu yana AstraZeneca Türkiye’de Klinik Araştırmalar Proje Yöneticisi olarak çalışan Işıkol, bundan böyle AstraZeneca Türkiye İstanbul İli Yerleşik Klinik Araştırmalar Müdürü olarak görevini sürdürecek.

Ankara ili yerleşik “Klinik Araştırmalar Müdürü” Esra Bayram, Lisans Eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde, Yüksek Lisan Eğitimini ise aynı üniversitenin Endüstri Mühendisliği’nde tamamladı. Esra Bayram, Drogsan İlaçlarında Kalite Kontrol Mühendisi olarak, Pfizer İlaçlarında ise  Klinik Araştırmalar Departmanında çeşitli rollerde görev aldı. 2014 yılından bu yana AstraZeneca Türkiye’de çalışan ve 2017-2019 yılları arasında Klinik Araştırmalar Proje Yöneticisi olarak kariyerine devam eden Esra Bayram görevine, Ankara İli Yerleşik Klinik Araştırmalar Müdürü olarak devam edecek.

İnsan Kaynakları Müdürü olm Tuğçe Tunçer, Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu oldu. İş hayatına Kibar Holding’te İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başladı. Sırasıyla, Türk Tuborg’ta Ücretlendirme ve Yan Haklar Uzmanı, Nivea Beiersdorf Turkey’de İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak görev yaptı. 2015 yılından beri AstraZeneca Türkiye’de İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak çalışmakta olan Tunçer bundan sonra görevine İnsan Kaynakları Müdürü olarak devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here