Ayak terlemesine ne iyi gelir

0
Genel bilgi: Ayak terlemesi bütün vücudun hasta olduğunu gösteren önemli bir işarettir.
Ayak terlemesinde dışarıdan krem ya da merhem kullanarak terlemeyi yok etmeye çalışmak doğru bir hareket değildir. Aksi takdirde bu durum çok kötü iç hastalıklara sebebiyet verebilir.

Haricen yapılacak tedavi: Eğreltiotu ayakkabıların içine konur. Mümkünse açık ayakkabı veya yazlık sandaletler kullanılır. Kesinlikle kimyasal maddelerden üretilen polyester, naylon vb. ayağın hava almasını engelleyecek sağlıksız çoraplar giyilmemelidir. Daima yün çorap giyilmelidir.

ayak kokusu

Beslenme: Ayak terlemesi bütün vücudun hastalandığını gösteren bir işaret olması nedeniyle tamamen bitkisel gıdalarla beslenmeye dikkat etmek gerekir.

Su uygulaması: Ayaklar terleme ile birlikte üşüyorsa, ayaklara sıcaklığı azar azar yükselen ayak banyosu veya sıcak ve soğuk ayak banyosu tatbik edilir. Ayaklar terleme ile birlikte yanıyorsa, soğuk ayak banyosu 1 dakika süreyle yaptırılır.

Ayaklar terleme ile birlikte yanıyorsa, soğuk ayak banyosu 1 dakika süreyle yaptırılır. Haftada 3 defa oturma banyosu, 2 defa göğüs üzerine soğuk su akıtma, 2 defa da diz üzerine soğuk su akıtma metodu uygulanabilir.

Ayak terlemesi için bitkisel tedavi: Günde 3 defa pelinotu, adaçayı ve civanperçemi karışımı çay yapılarak içilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here