sağlık haberleri covid koronavirüs atama sağlık personeli alternatif tıp sendika haberleri anne ve çocuk hastalıklar sağlık turizmi sağlık hukuku biyoteknoloji ilaç ve patent
DOLAR
8,4808
EURO
10,0598
ALTIN
493,19
BIST
1.414
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Sıcak
35°C
Ankara
35°C
Sıcak
Cuma Sıcak
37°C
Cumartesi Gök Gürültülü
32°C
Pazar Gök Gürültülü
30°C
Pazartesi Parçalı Bulutlu
32°C
Aydın’ın Didim ilçesinden Denizli’ye iş başvurusu amacıyla giden 22 yaşındaki Hemşire Gülşen Ünlü’den 40 gündür haber alınamıyor. Edinilen bilgiye göre, Didim’de yaşayan 22 yaşındaki hemşire Gülşen Ünlü, iş başvurusu yapmak için 40 gün önce Denizli’ye gitti. Annesi Huriye Gündoğdu’nun bilgisi dâhilinde Denizli’ye giden genç hemşireden o günden bu yana haber...
25.02.2019
Sağlıkta şiddeti önlemek amacıyla 8.4.2020 tarihinde TBMM’ne sunulan “3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” 15.04.2020 tarihinde TBMM’de oy birliği ile kabul edildi. TBMM’de kabul edilen Kanun, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete uygulanacak olan cezaları arttırarak, cezaların caydırıcılık etkisini yükseltmesi açısından önemli bir adım olarak görülmekte ise...
16.04.2020
  Ünlü Türk doktor Mehmet Öz, ”Bu virüsten kaçış yok, istisnasız hepimiz yakalanacağız. Ama ne kadar geç kalırsak o kadar iyi’ dedi. Dr. Mehmet Öz, virüsten kaçış olmadığını vurguladı. ”Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; Bu virüsten kaçış yok arkadaşlar İstisnasız hepimiz yakalanacağız.” ifadelerini kullanan Öz, ”Ama ne kadar geç yakalanırsak...
13.11.2020
Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü’nde kendilerini göreve gitmiş gibi göstererek 6 yıl boyunca harcırah alıp, yaklaşık 4 milyon lira haksız kazanç sağladıkları iddia edilen 3 mutemet tutuklandı. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekipleri, İl Sağlık Müdürlüğünde bazı çalışanların yolsuzluk yaparak haksız kazanç sağladığı ihbarı üzerine harekete geçti. Erzurum...
04.12.2018

Azelis Ekin Kimya’yı satın alıyor

Azelis Ekin Kimya’yı satın alıyor

Özel kimyasallar ve gıda katkı maddelerinin önce gelen bir distribütörü olan Azelis, ilaç kimyasalları, gıda maddeleri ve laboratuvar kimyasalları konusunda Türkiye’nin önde gelen özel kimyasallar distribütörü Ekin Kimya’nın hisselerinin %100’ünü satın almak için Ak-taş Dış Ticaret A.Ş. (“Aktaş”) ve bireysel hissedarlarla bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Merkezi İstanbul’da olan şirket, dünyaca ünlü çok sayıda özel ilaç ve gıda katkı maddeleri ile laboratuvar kimyasalları üreticilerini temsil etmektedir ve bu, stratejik bakımdan Azelis’ in tedarikçi ve müşteri tabanı ile güçlü bir uyuma sahiptir.

Öne Çıkanlar & Gerekçeler

  • Bu satın alma operasyonu Azelis’ in Türkiye’de önde gelen özel kimyasallar ve gıda katkı maddeleri distribütörü olmasını sağlayacaktır.
  • Ödüllü Ekin Kimya, Türkiye’deki hemen hemen tüm büyük ilaç üreticilerine hizmet vermektedir ve dünyanın önde gelen bazı hammadde tedarikçileri ile uzun vadeli ortaklıklar kurmuştur.
  • İki şirket güçlü bir şekilde uygulama desteği ve inovasyona birlikte odaklanmaktadır.
  • Avrupa ve Asya arasında fiziksel ve ekonomik bir köprü olmasının yanı sıra, ekonomisi bakımından da sağlam ve hareketli bir pazar olarak kabul edilen Türkiye, Azelis için her zaman çekici bir coğrafya olmuştur.
  • Azelis, ilk kez 2007 yılında Tara Kimya’yı satın alarak Türkiye pazarına giriş yapmıştır ve o zamandan beri istikrarlı bir şekilde büyümesini devam ettirmektedir.
  • Azelis’in stratejik satın almalarla tamamlanan kurumsal organik büyüme stratejisi ile uyumlu olan bu operasyonun önümüzdeki üç ay içinde tamamlanması beklenmektedir.

Ekin KimyaEkin Kimya, 1995 yılında Dr. Murat Çıtıroğlu tarafından kurulmuştur. Prof. dr. Ekrem Ekinci ve sektörün önde gelen distribütörü, aynı zamanda dökme petrokimsayallar ihracatçısı olan Aktaş ile birlikte şirketin sahiplerindendir. Ekin Kimya, alanında uzman ve şirket kültürünü tanımlayan, tüm paydaşların yararına çözümler sunan 70’ten fazla yetenekli çalışanı istihdam etmektedir. Tüm şirket net bir stratejik yol haritası yoluyla güçlü ekip çalışması ve ilerleme sağlayan “Bir Rota, Bir Takım” yönetim yaklaşımını benimsemektedir.

Azelis ve Ekin Kimya, özel hizmetlerin sunumuna ve teknik uzmanlığa odaklanmaktadır. Azelis’in Türkiye’deki kişisel bakım, evde bakım ve yiyecek ile ilgili üç laboratuvarına ek olarak, Ekin Kimya, bu yeni ortaklığa modern bir ilaç laboratuvarı katmış olacak. Bunun, Azelis’in mevcut müşterilerine daha fazla katma değerli hizmet sağlaması ve bu sayede işin daha da büyümesine ve uzmanlık konumunun vurgulanmasına yardımcı olması bekleniyor. 

Azelis İcra Kurulu Başkanı ve EMEA Başkanı Anna Bertona, şöyle diyor:

Türkiye’deki ilaç endüstrisi ve hammadde pazarı, distribütör bakış açısından bakıldığında birçok nedenden dolayı çok çekicidir: Türkiye’deki ilaç endüstrisi ürünlerinin yerel üretimi ve tüketimi giderek artmaktadır; Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ülkenin büyük bir ilaç üreticisi, ihracatçısı ve Ar-Ge merkezi olmasını istediğinden, ilaç endüstrisine yoğun bir şekilde yatırım yapmaktadır. Ayrıca tabii ki Türkiye dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasındadır. Azelis Türkiye olarak odak noktamız, müşterilerimize ve tedarikçilerimize verdiğimiz tartışmasız taahhüdümüzün yanı sıra, onlara sunduğumuz yenilikçi yaklaşım ve formülasyon desteği sayesinde son dört yılda cirosunu iki katından fazla arttırmıştır. Ekin Kimya’nın satın alınması bizim için bir dönüm noktasıdır. Ekin Kimya, özellikle ilaç sektöründe, yöneticileriyle mükemmel bir geçmişe ve mükemmel pazar bağlantılarına sahiptir. Onları şirketimizin çatısı altında ağırlayacağımız için büyük heyecan duyuyoruz ve bu satın almanın bizim için birçok yeni heyecan verici fırsat açacağına eminiz.” 

Ekin Kimya Başkanı Muharrem Aktaş şunları vurgulamaktadır:

“Ekin Kimya’nın kuruluşunun 25. yılını kutlamaya hazır olduğumuz bir dönemde gerçekleşen bu satın alma, mevcut sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme trendini geleceğe taşıyarak şirkette kilit bir rol oynayacaktır. Dünyanın önde gelen özel kimyasal madde dağıtıcılarından Azelis’ in, markamıza ve ülkemize büyük bir güven duyması nedeniyle yaptığı bu yatırımla gurur duyuyoruz. Katkıda bulunan herkese en iyi dileklerimi iletiyorum.”

Ekin Kimya Kurucuları olan Dr. Murat Çıtıroğlu ve Sn. Gamze Çıtıroğlu şunları ekledi:

“Türkiye’de köklü bir iş, kıskanılacak bir tedarikçi ve müşteri tabanı oluşturduğumuz için gurur duyuyoruz, bu nedenle de sektörün en iyi profesyonellerinden bazılarını şirketimizin çeşitli kademelerinde istihdam etmekteyiz. Şimdi yeni bileşen tedarik platformlarını garanti altına almak, yeni endüstrilere erişmek ve ihracat işimizin büyümesini güvence altına almak amacıyla daha fazla uzmanlaşmamız gerekiyor. Azelis gibi saygın bir küresel oyuncunun çatısı altında bulunmak, tam olarak bunu sağlayacaktır. Ayrıca gıda ve ilaç müşteri tabanlarımızı birleştirmemiz yeni müşteriler ve tedarikçileri bizimle beraber çalışmaya ikna etmemizi sağlayacak ve çok sayıda çapraz satış fırsatı yaratacaktır. Mükemmel bir stratejik ve kültürel uyumun yanında, örnek uygulamayla müşterilere ve yeniliğe destek konusunda odak ve tutkumuzu paylaşıyoruz. Şirketimizin tarihinde bu yeni bölümün başlaması ve bizler ve tedarikçilerimiz için getireceği tüm yeni büyüme fırsatları için çok heyecanlıyız.”

Azelis Türkiye Genel Müdürü Sertaç Sürür şöyle diyor:

“Azelis Türkiye gıda ve sağlık, kişisel ve ev bakım ve son zamanlarda CASE (yüzey kaplama, yapıştırıcılar, sızdırmazlık maddeleri ve elastomerler) ve performans kimyasalları pazarlarında önemli bir varlığa ulaşırken, ilaç endüstrisindeki faaliyetlerimizi de genişletmeyi hedeflemekteydik. Ekin Kimya, güçlü teknik desteği ile fantastik bir pazar erişimi olan çok itibarlı bir firmadır; ki sadece son üç yılda 300 müşteriye eğitim ve laboratuvar çalışmaları düzenlemişlerdir. Son olarak kesinlikle önemli bir nokta da, eczacılık kimyası alanında doktora unvanı sahibi olan Dr. Murat Çıtıroğlu’nun çeşitli üniversitelerde hala ders veriyor olmasının Türkiye’deki genç yeteneklere erişim sağlayacağı ve ödüllü ve tanınmış bir lider olan Sayın Gamze Çıtıroğlu’nun başarılı bir entegrasyon için ekiplere danışmanlık sağlayacağı gerçeğidir.” 

Ekin Kimya’nın satın alınması, Azelis’in ilk satın alınmasından bu yana EQT tarafından sağlanan desteği göstermektedir. EQT, geniş kapsamlı hizmet yelpazesinin ve bu satın alma ile sağlanan küresel erişimin müşterilere ve grubun paydaşlarına fayda sağlamaya devam edeceğinden emindir.

 

Azelis Hakkında

Azelis, dünya genelinde 40’tan fazla ülkede, yaklaşık 2.000 çalışanı istihdam eden, uzmanlık kimyasalları ve gıda katkı maddelerinin lider distribütörüdür. Endüstri ve pazar bilgileri yüksek teknik uzman ekiplerimizin her biri Yaşam Bilimleri ve Endüstriyel Kimyasallar pazarlarındaki belirli iş bölümlerine tahsis edilmiştir. Yaklaşık 40.000 müşteriye birbirini tamamlayıcı ürün zinciri sunuyoruz ve 1,94 milyar Euro ciro yaratıyoruz. ABD’de kişisel bakım pazarında bir dizi tanınmış ortak marka altında faaliyet göstermektedir.

60’tan fazla uygulama laboratuvarı ağımızda bulunan, ödüllü teknik personelimiz müşterilerin formülasyonlarını geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Yerel müşterilere güvenilir, entegre bir hizmet sunmak ve tedarikçilerimize çekici iş fırsatları sunmak amacıyla küresel erişimi yerele odaklanmayla bir araya getiriyoruz. Ayrıca, insanlarımız ve ortaklarımızla sağlam, dürüst ve şeffaf ilişkiler kurmaya ve beslemeye inanıyoruz.

https://www.azelis.com

Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.