Bahçeli : “Tabipler Birliği Türk düşmanıdır.”

0
Bahçeli, "Tabipler Birliği Türk düşmanıdır

MHP Lideri Bahçeli: Zeytin Dalı harekatı canilere karşı cesaretin duruşudur
TTB’nin Afrin’e düzenlenen harekat ile ilgili açıklamasına sert tepki gösteren Bahçeli, “Tabipler Birliği Türk düşmanıdır, hekimlerin utancı, hekimliğin yüz karasıdır. Derhal, çok acil, çok seri şekilde hakkında hukuki ve yasal düzenleme yapılmalı ya da kapısına kilit asılmalıdır” diye konuştu.

Gerekirse Afrin’e gideceğini söyleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,”Zeytin Dalı harekatına bozkurt işareti yapa yapa dahil olacak yüz binlerce bozkurt hazır beklemektedir.Eğer, yeri gelirse, ben de bir Bozkurt gibi en ön safta Afrin’e gider, gerekirse, ihtiyaç hasıl olursa, bu vatana, bu millete, taşıdığım canı seve seve feda ve hediye ederim. Bu da millete bir Devlet sözüdür” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Afrin’e düzenlenen ve 18. gününe giren Zeytin Dalı harekatı ile ilgili bilgiler veren Bahçeli, gerekirse bir bozkurt gibi Afrin’e gideceğini söyledi. Bahçeli bo sözleri söyleyince salondakiler ayağa kalktı ve dakikalarca alkışladılar.

Zeytin Dalı harekatına katılan bazı askerlerin bozkurt işareti yapmasına getirilen eleştirilere sert sözlerle yanıt veren Bahçeli’nin satır başları şöyle: Milli varlığımıza kin ve nefret besleyenler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamamışlardır. Türk milletinin bekası siyaset üstü bir konudur. Bekamızın mahvı çöküş ve yok oluş demektir. Milli beka müdafaa edilmezse, tarihi haklarımız korunmazsa akıbeti ihanet lobisi tayin edecektir. Tehlike bu kadar yakın ve yakıcıdır. Artık terörizmle her seviyede hesaplaşma zamanı gelmiştir.

Zeytin Dalı harekatı milli güvenliğimizi temin için planlanmıştır. Türkiye’nin meşru müdafaa hakkının gereğidir. Harama karşı helalin duruşudur. Zeytin Dalı harekatı caniler ve cehalete karşı cesaretin duruşudur. Zeytin Dalı harekatı tarihi önemde, vazgeçilmez değerdedir. TSK ve ÖSO Afrin’e adım adım yaklaşmaktadır. Bugüne kadar pek çok yer kurtarılmıştır. 40’a yakın nokta teröristlerden temizlenmiştir. Etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 950’yi geçmiştir.

Davamız haklıdır. Son silahlı hain ele geçirilinceye kadar bu mücadele durmayacaktır. Afrin çevreden merkeze doğru iyi planlanmış bir harekatla çembere alınmıştır. Teröristler tarafından inşa edilen beton koruganlar, hendekler, tüneller hiç kimsenin gözünden kaçmamıştır. Bebek katilinin resmedildiği paçavraların oraya buraya asılması da dikkat çekici bir uınsurdur. Terör örgütü Cizre’de, Sur’da olduğu gibi çukur kazarak, barikat dikerek kanlı saldırılar için hazırlık yapmıştır. Köstebek gibi yer altına inen hainler, askeri harekatımıza yönelik çok önceden adeta tedbir almışlardır. Görünen gerçek budur. Hainlerin saklanması nafiledir. Kahraman Mehmetlerimiz teröristleri iman gücü ile ezeceklerdir. Terörün kökü kazınacaksa gün bugündür. Asırlarca korunup kollanana milli bekamızı sabote etmeye kalkışan kim ya da kimler olursa olsun bedelini ödeyeceklerdir. Kahramanlar vatan için toprağa düşmektedir. Her birinin ayri bir hikayesi, ayrı bir yeri vardır. Onlar ki, destanı öksüz, sükutu derin meşhul asker değildir. Yattıkları kutsal toprak bellidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here