Beyaz Çay Nedir? Beyaz Çayın Faydaları Nelerdir?

0
beyaz çay
beyaz çay

Son zamanların en popüler konularından beyaz çay hakkında siz değerli okuyucularımıza biraz bilgi vermek istedik.

Eğer kanser riskini azaltmak, romatizma ve kireçlenme ağrılarının önüne geçmek ve ileri yaşlarda oluşacak kırışıklıkları engellemek istiyorsanız çay demlerken bundan sonra demlediğiniz çayın beyaz çay olmasına dikkat edin.

Gerçek el yapımı çaydır, nazikçe özel ince ve uzun dalından toplanan tomurcuklardır. Beyaz çay sadece bitkinin bu dallarından toplanır ve toplandıktan sonra kurutulup filtreli güneş ışığı altında gümüşi rengini alır. Her tomurcuk, bu işlemlerden sonra; kıvrımlı şeklini, gümüş rengini ve kadifemsi dokusunu korur.

Beyaz çay; siyah, yeşil veya Oolong çayı ile karıştırılmamalıdır. Saf şeklinde lezzetli ve yeterli özelliklere sahip bir çaydır. Bu çaya herhangi bir şey karıştırdığınızda onu özel yapan her şeyi değiştirmiş olursunuz.

çay
çay
Silver Needle Beyaz Çay

Bu çayı bu kadar özel yapan nedir? Aslında çok basit… En az işlenen çaydır. Gümüş renkteki buğulu ve kurutulmuş tomurcuklar seçilir. Az işlendiği için siyah ve yeşil çaya göre daha çok besin değeri taşır. Bu özelliğiyle çayların en güçlüsü ve sağlık bakımından en zenginidir.

Nereden alınır? Çay Dükkanı bu konuda hem uygun fiyat veren hem de orijinal paketleme ve gıda bakanlığı onaylı ürün satan bir internet sitesidir. Gönül rahatlığıyla buradan satın alma yapabilirsiniz. Ayrıca kapıda ödeme seçenekleri de mevcut.

Kısacası sağlığınız için mutlaka bu çayı için. Afiyet olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here