“Bıçak parası” aldığı iddia edilen doktara 81 yıl hapis istemi

0

 

Kbb uzmanı olarak Gaziantep’te üniversite de görev yapan tutuklu doktora, hastanede yaptığı bazı ameliyatlar için elden veya havaleyle “bıçak parası” aldığı iddiasıyla 81 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianameyi mahkeme kabul etti.

Kbb uzmanı doktor hakkında hakkında hastaneye verilen şikayet dilekçelerinin ardından Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. Soruşturmada gözaltına alınan şüpheli B.G, sevk edildiği nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.
“Bıçak parası” iddialarına konu olan olaylarla ilgili 3 kişi doktordan şikayetçi olurken, 4 mağdur ise şikayetçi olmadı.
Cumhuriyet savcısı tarafından yürütülen soruşturma neticesinde, B.G. hakkında 6 kez “rüşvet almak” ve bir kez de “rüşvet almaya teşebbüs” suçlarından her bir olaydan ayrı ayrı olmak üzere, toplamda 25 yıldan 81 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
İddianamede, “Rüşvet vermek” suçunu işlediği değerlendirilen mağdur ve müşteki şüphelilerin ise gerekli bildirimde bulunmaları gerekçesiyle etkin pişmanlık hükümlerinden yararlandırılarak cezalandırılmamaları istendi.
İddianame 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yapılan incelemenin ardından kabul edildi.

Mağdur: “İki hafta sonra fiyatı yükseltti”

Mağdur M.C.T. burnundaki sorun nedeniyle şüpheli doktora muayene olduğunu ve kendisine ameliyat olması gerektiğini söylediğini aktardı.
Doktorun “ameliyatı ücretli yapacağını ve göndereceği hesaba 2 bin lira yatırması gerektiğini” belirttiğini iddia eden M.C.T, “Kendisine ‘Babam ile konuşayım’ dedim. İki hafta sonra yanına gittiğimizde bu kez fiyatı yükselterek 3 bin lira istedi. ‘Sen odadan çıkınca telefonuna hesap numaramı göndereceğim, o hesaba 3 bin lira yatırın’ dedi. Ardından mesaj olarak IBAN numarasını gönderdi.” iddiasında bulundu.
M.C.T, bunun üzerine parayı ödemeyerek, ameliyattan vazgeçtiklerini ve konuyla ilgili Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğüne müracaat ettiklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here