Bir aşı daha son aşamaya geldi

0

Novavax şirketi Koronavirüs aşısı için İngiltere’de 10 bin gönüllünün katılımıyla faz 3 testlere başlayacaklarını duyurdu. ABD’de yapılacak 30 bin katılımcılı testlerin ise önümüzdeki ay başlaması bekleniyor.

Tüm dünyada Covid-19 aşısını geliştirmek için yapılan çalışmalara dair her geçen gün yeni bir son dakika haberi geliyor.Koronavirüs aşısında faz 3 testlerine başlayan ilaç firmalarına Novavax da eklendi.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Novavax şirketinden yapılan açıklamada testlerin İngiltere’de yapılacağını duyuruldu.İngiltere’deki Faz 3 aşamasında 10 bin gönüllüye aşı yapılacağı belirtilen açıklamada, ekim ayında ise ABD’de yeni bir faz 3 testinin başlatılacağını belirtildi.

ABD’deki testlere ise 30 bin kişinin katılacağı vurgulandı. ABD’deki testler için halen son onayların beklendiğinden bahsedilen açıklamadan sonra şirketin hisseleri yüzde 6 değer kazandı.

Katılımcıların 18 – 84 yaş aralığında olacağı Katılımcıların en az 25’i ise 65 yaş ve üstü grubundakilerden oluşacağı belirtildi.Daha önce hiç aşı üretmemiş olan Novavax şirketi, Temmuz ayında ABD hükümetiyle 1.6 milyar dolarlık ön alım anlaşması imzalamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here