Bursa’da, Şehit Ömer Halisdemir’in Tabelasını İndiren Doktorlara Soruşturma

0

Bursa’da, şehit Ömer Halisdemir’in adının verildiği Aile Sağlığı Merkezi’ne takılan tabelanın indirilmesi tartışma yarattı. Tabelanın, üzerinde ‘şehit’ yazmadığı için indirildiğini söyleyen yetkililer, “Olayı öğrenince tabelayı hemen yerine astırdık. Doktor ve görevliler hakkında soruşturma başlattık” dedi.

Bursa’nın Gemlik ilçesinde 15 Temmuz’un sembol isimlerinden şehit Ömer Halisdemir’in adının verildiği Aile Sağlığı Merkezi’ne takılan tabelanın indirilmesi tartışmaya neden oldu. Cumartesi günü tabelanın, üzerinde ‘şehit’ yazmadığı için indirildiğini söyleyen Bursa İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, “Olayı öğrenince tabelayı hemen yerine astırdık. Doktor ve görevliler hakkında soruşturma başlattık” dedi.

TABELA CUMARTESİ GÜNÜ İNDİRİLİP PAZAR GECESİ YERİNE TAKILDI

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nün Gemlik Belediyesi ile yaptırdığı Şehit Ömer Halisdemir adı verilen Alile Sağlık Merkezi yaklaşık bir ay önce hizmete girdi. Aile Sağlık Merkezi’ne asılan tabelanın cumartesi günü indirilip pazar gecesi tekrar yerine takılması sosyal medyada, ‘Şehit Ömer Halisdemir’e saygısızlık’ olarak nitelendirildi.

ÜZERİNE “ŞEHİT” YAZILMASI İÇİN TABELAYI İNDİRDİLER

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Bursa İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, “Şehidimizin ismini sağlık merkezine biz verdik. Yalnız, ismin verilmesi için şehidimizin ailesinden izin almamız gerekiyor. Ayrıca, belediye tarafından tabela hazırlatılırken üzerine ‘Şehit’ yazılması unutulmuş. Buradaki doktor ve görevliler, üzerine ‘şehit’ yazdırmaki çin tabelayı indirdiler.” dedi.

“DOKTOR VE GÖREVLİLERE SORUŞTURMA AÇIP GEREKLİ CEZAYI VERECEĞİZ”

Yetkililer ayrıca “Biz yaşananları öğrenence hemen müdahale ettik. Tabelayı astırdık. Bu tabelayı oraya biz astırdık: İsmi de biz verdik. Düzeltme amacıyla da olsa bu tabelayı indirirken bizden izin alınması gerekirdi. Dolayısıyla indirenler hakkında soruşturma açıp gerekli cezayı vereceğiz” açıklamasını yaptı.

Bu arada Gemlik Kaymakamlığı’nın da konuyla ilgili olarak soruşturma başlattığı öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here