Dilek Hemşire Bebeğini Göremeden Öldü

0

İstanbul’da yoğun bakım ve ameliyathane hemşiresi olarak görev yapan ve koronavirüs sebebiyle tedavisi devam eden Dilek Akçabelen’in beyin ölümünün gerçekleştiği bildirildi.

İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Dilek Akçabelen koronavirüs salgını başladığında 34 haftalık hamileydi ve doğum iznine ayrılmıştı. 30 yaşındaki Dilek Akçabelen, yüksek ateş, sırt ve bel ağrısı şikayeti ile 11 Nisan gecesi hastaneye müracaat etti.
Nefes darlığı gelişen Dilek Hemşire hastaneye yatırıldı ve bebeğin kalp atışları zayıflayınca üç gün sonra sezaryene alınarak 2.5 kilo ağırlığında düny işaya getirdiği oğlunu ancak uzaktan görebildi.

Akçabelen’in  sezaryenden sonra hem lohusalık hem de izole odada tek başına yatmanın yarattığı travma ile ağlama krizleri başladığı belirtildi.
Durumu hızla kötüleşen Dilek Hemşire doğumunun ertesi günü uyutularak yoğun bakıma alındı. Yoğun bakımda, entübe şekilde tedavisi süren ancak sağlık durumunda bir değişiklik olmayan Dilek Akçabelen’in akciğerlerinin iflas etmesi üzerine nakil kararı alındı. Durumu gittikçe ağırlaşan Dilek hemşirenin bugün beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here