Diplomanızı gösterin tekzip edelim….

0

Eskişehir’de iddialar birbirini takip ediyor.
Gündemi sarsan iddiaları şöyle:
112 Başhekimi Dr. Veli Görkem Pala, 2017 yılında bir ay süre ile mesaiyet devam etmediği ve bu sebeple soruşturma geçirdiği, DMK’ya göre yüksek bir ceza aldığı söyleniyor. İdari ceza almış hemde bu cezayı mesai devamsızlığı nedeniyle almış bir memurun böylesi önemli bir vazifeye hangi liyakat kriteri ile getirildiği akıllarda soru işareti oluşturuyor.
Türkiye genelinde Göğüs Hastalıkları Uzmanı ve konu hakkında eğitim almış hekimlerden teşekkül eden Sigara Bı rakma Poliklinikleri’nde yetkinliği olmamasına rağmen görevlendirme yapıldığı ise diğer bir iddia.
Bir diğer iddia ise kendisine ve yandaşlarına haksız yere fazladan ödeme yapılmasına ve kamu zararı oluşmasına sebep olduğu yönünde.
112 Başhekim’i Dr. Pala’nın farklı yerlerde mezun olduğu üniversiteyi üç ayrı üniversite adı vererek beyan ettiğine dair iddialar ise “Bu doktor nerden mezun?” sorusunu akıllara getiriyor. Farklı beyanlar diploması hakkında kamuoyunda soru işaretleri oluşturuyor. Beyan ettiği okullardan birinin de 15 Temmuz Hain kalkışması sonrası kapatılan üniversitelerden biri olması ise ayrı bir mevzu. Tamda burada eski belediye başkanı babası hakkında fetö iltisaklı olduğu iddialarıyla karşılaşıyoruz.
Tüm bu iddialar ışığında soruyoruz:
1. 112 Başhekimi Dr. Veli Görkem Pala kim tarafından korunup kollanıyor ve liyakatin esas olması gerektiği İdari vazifelerde dahi görevlendiriliyor. Üstelik iddialara göre görevlendirildiği idari kadro Bakanlık tarafından onaylanmamış ve vekaleten yürütüyor.
2. Dr. Veli Görkem Pala nereden mezun? Neden farklı üniversite beyanları var?
3. DMK’ya göre soruşturma geçirip yüksek bir ceza aldığı söz konusu bir memurun idari vazifede görevlendirilmesi ne kadar hakkaniyetlidir?
4. Koruyucu kollayıcı abisi kim?

Sitemize gönderdiğiniz eksik bilgilendirme notunu okuduk. Sorularımızın hiçbirisinine kanıta dayalı cevap değil. Yayıncılık ilkemiz gereği gönderdiğiniz notu yayınlıyor. Sorularımıza yanıt bekliyoruz !

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here