DJO, LiteCure Lazer Terapisini satın aldı

0

 

DJO bugün LiteCure ve onun terapötik lazer teknolojisini satın aldığını açıkladı. Teknolojinin satın alınması için ödenen miktar hakkında ise bilgi verilmedi.

LiteCure’ün portföyünde, insanlar için LightForce Therapy Lasers ve hayvanlar için Companion markaları altında pazarlanan ürünleri bulunuyor.

DJO CEO’su Brady Shirley yaptığı açıklamada “LiteCure portföyü, DJO Kurtarma Bilimleri işi için doğal bir uyumdu ve inovasyon ve klinik olarak kanıtlanmış teknoloji için ortak bir tutkuyu bir araya getirdi” dedi. Konuşmasını “Satın alma, fizik tedavi ve rehabilitasyondaki lider konumumuzu güçlendirecek ve insanları aktif tutma taahhüdümüzü güçlendirecek ve müşterilerimizin hastalarına daha iyi hizmet vermesini sağlayacak.” Şeklinde sürdürdü

Şirkete göre LightForce Terapi Lazerleri, kronik ve akut kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılıyor. İlacın yan etkileri olmadan iltihap ve ağrıyı azaltmak için tasarlanmış ilaçsız, ameliyatsız bir çözüm olduğu vurgulanıyor. Lazerler fizik tedavi, kayropraktik, podiatri ve diş hekimliği uygulamalarında kullanılıyor.

DJO başkanı Terry Ross, “LiteCure portföyü, Chattanooga’nın yenilikçi rehabilitasyon terapilerini tamamlıyor ve genişletiyor,” dedi. “Birlikte, dünya çapındaki müşterilerimize hasta sonuçlarını iyileştirmek ve uygulama verimliliğini artırmak için tasarlanmış önde gelen teknolojileri ve tedavi yöntemlerini getireceğiz.” Dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here