Ebe alımları ne zaman olacak

0

 

Adalet Bakanlığı’ndan sonra şimdi de Sağlık Bakanlığı aralarında doktor, ebe, hemşire, sağlık teknikeri, acil tıp teknikerinin de bulunduğu 2018 yılına ilişkin personel alımı yapacak. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan sağlık personeli alımlarının ÖSYM tarafından kısa süre içinde açıklanacağını duyurdu. Peki 2018 yılında ne kadar sağlık personeli alımı olacak?

Kamuda devlet memuru olmak isteyen binlerce memur adayı 24 Haziran sicimleri öncesi gerçekleştirilecek kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılacak alımlara gözlerini çevirdi. Memur adaylarını sevindiren kamuya personel alım duyuruları oldu.

PTT’ye 5 bin, Adalet Bakanlığı bünyesine 14 bin personel alımından sonra şimdi de Sağlık bakanlığı ilk aşamada 9 bin sağlık personeli alımı gerçekleştirecek. Bakanlık aralarında doktor, ebe, hemşire, sağlık teknikeri, acil tıp teknisyeni başta olmak üzere bir çok pozisyonda değerlendirmek üzere farklı branşlarda sağlık personeli alımı yapacak. 2018 sağlık personeli alımına ilişkin açıklamayı ise bizzat Sağlık Bakanı Ahmet Demircan yaptı. 18 bin personel alım ilanının kısa süre içinde ÖSYM tarafından duyurulacağını ifade eden, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın, ”Hastanelerin taleplerine göre kadroların dağılımını belirledik. Maliye Bakanlığı’ndan onay çıktı. Şimdi Devlet Personel Başkanlığı’nda. Daha sonra ÖSYM tarafından KPSS Merkezi alım ile kılavuz yayınlanacak. İnşallah seçimlerden önce yetiştireceğiz. Hastanelerin ihtiyaçlarına göre kadro dağılımına ağırlık verdik.” şeklindeki açıklamasının ardından yüreklere su serpildi ve atama heyecanı başladı.

Kaynak : Yeni akit

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here