Erzincan’da sanal poliklinik hizmeti!

0

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hastaların online muayene olma imkanı sağlayarak bazı bölümlerde “internet polikliniği” hizmetini başlattı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ) Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi,
“endokrinoloji, diyabet ve diyetisyen poliklinikleri” internet üzerinden hasta kabulüne başladı.

Oluşturulan sistemle WhatsApp uygulaması yüklü olan hastalar, telefonla aldıkları randevuyla, hastaneye gitmeden doktorlarla görüntülü görüşme sağlıyorlar.

Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Orhan Çimen, kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkmalarının bile istenmediği bu günlerde, hastaneye ulaşımının kolaylaştırılması amacıyla online ortamda görüşme platformu oluşturduklarını ifade etti. Çimen, şunları söyledi:
“Endokrinoloji, diyabet ve diyetisyen polikliniklerinde başlattığımız bu hizmeti günler içerisinde diğer tüm polikliniklerimize yaymayı hedeflemekteyiz. Bu sayede vatandaşlarımız uzman hekimlerimize online telekonferans ortamında görüşebilecek, danışabilecek ve fikir alışverişinde bulunabilecek. Her ne kadar yüz yüze görüşmenin yerini tutmasa da bir nebze dertlerine derman olmayı hedefliyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here