Erzurum Tabip Odası Başkanı Dr Fatih Kacıroğlu oldu

0

29.04.2018 tarihinde Erzurum Kars Gümüşhane Bayburt Ardahan Iğdır Tabip Odası seçimleri yapıldı ve yeni yönetim belirlendi.

Var olduğu günden beri insanlık için huzur, refah, adalet sağlamayı kendisine gaye edinmiş olan Necip Milletimizin kurmuş olduğu medeniyetler insanlığa ışık tutmuştur. Yüzyıllar boyunca her alanda öncül olduğu gibi, insan sağlığında da öncül millet olarak kendini taçlandırmıştır.

Avrupa’nın Avicenne ismiyle andığı İbn-i Sina’ya ait kitaplar yüzyıllar boyu tıp öğretim kitapları olarak çeşitli dillere çevrilip kaynak olarak kullanılmış, aynı zamanda modern tıbbın temelindeki en kıymetli harç olmuştur. Tarihte ilk Göz Hastalıkları kitabını yazan Şerafettin Ali bin İsa El-Kehhal, Kambur lakabıyla meşhur olan ve verem mikrobunu Robert Koch’dan 150 yıl önce tanımlayan Abbas Vesim Efendi, birçok ilim sahasında üstatlığı yanı sıra Anatomi ilminde eserleriyle tıp biliminde ufuk açan İbrahim Hakkı Erzurumi, mikrobu ilk tanımlayan Akşemseddin ve daha nice Türk Tıp Âlimleri insan sağlığının korunması, hastalıkların tedavi edilmesi hususunda büyük katkılar sağlamışlardır.

Hekimlik mesleği milletimiz nezdinde hep saygın konumda olmuş, hekimlere hep farklı gözle bakılmıştır. Çünkü milletimiz Şeyh Edebali ile kelimelere dökülen o yüce öğüdü kendisine mihmandar olarak seçmiştir. Ne diyordu Yüce Bilge Şeyh Edebali, “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın.”

Hekimlik mesleği, fedakârlıklarla örülü bir meslektir. Hekimlik, kendinden imdat bekleyenlere ailesinden biri gibi yardım etmekten geri durmamanın adıdır. Hekimlik mesleği onurdur. Hekimlik mesleği gururdur. Hekimlik mesleği insan sağlığını korumak ve geliştirmek için kendini yok saymaktır.

Bu ulvi meslek sahiplerini temsil etmek onurunu bizlere verdiği için seçime katılan ve oy kullanma nezaketini gösteren tabip odamızın tüm üyelerine ayrıca teşekkür ediyoruz. Yönetimi devraldığımız arkadaşlarımıza da geçen dönemde yapmış oldukları çalışmalardan dolayı Başkan Uz.Dr. Ayhan Kul Bey nezdinde teşekkür ediyoruz.

Yeni yönetim olarak vizyon ve misyonumuzu şu şekilde özetlemek istiyoruz:

1.       Toplum sağlığına olumlu katkılar sağlamak için çeşitli çalışmalar yapmak

2.       Devletimize ve milletimize hizmet noktasında, meslektaşlarımızın da fikirlerini alarak    faaliyet göstermek

3.       Bilimsel anlamda meslektaşlarımıza katkı sağlayacak organizasyonlar planlamak

4.       Meslektaşlarımız için çeşitli sosyal faaliyet sahaları oluşturmak

5.       Meslektaşlarımız ile toplum arasında köprü olmak

Yeni yönetimimiz ve yönetim anlayışımızla beraber, odamıza bağlı illerde vazife yapan tüm hekimlerimizi önemsediğimizi belirtiyor, onların sorunlarını kendi sorunlarımız olarak gördüğümüzü vurgulayarak odamıza üye olmaya davet ediyoruz.

Erzurum Tabip Odası Yönetimi adına
Dr. Fatih KACIROĞLU
BAŞKAN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here