Gaziantep Sağlık Müdürlüğünde Hemşireye Taciz Skandalı

0
Gaziantep il sağlık müdürlüğü ve iki hastanede yaşanan taciz skandalı gündeme bomba gibi düştü..

Nişanlısının taciz edildiğini iddia eden doktor sağlık müdürlüğünün 5. katında görevli uzman ile dakikalarca yumruklaştılar. Memur ve polisler kavgayı güçlükle ayırdılar. Olay polise ve yargıya intikal etti.

GÖZLER İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE ÇEVRİLDİ

Sağlık müdürlüğüne bağlı iki kamu hastanesinde refakatçiye yapılan taciz olaylarının soruşturması bitmeden bir taciz skandalı iddiası da il sağlık müdürlüğünün personel ve destek hizmetleri başkanlığının olduğu 5. kattan geldi. Kamuoyu, taciz olaylarına il sağlık müdürü Dr. Serdar Sarıfakı’nın nasıl işlemler yaparak bu tür olayların önüne geçeceğini merakla bekliyor..

YUMRUKLAR HAVADA UÇUŞTU
SONU KARAKOLDA BİTTİ!

Gaziantep’te bir hemşire İl Sağlık Müdürlüğü atamadan sorumlu uzmanın kendisini taciz ettiğini doktor olan nişanlısına söylemesi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü’ne uzman ile konuşmaya giden doktoru darp ettiler.
Edinilen bilgiye göre olay; Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’nde gerçekleşti. İddiaya göre hemşire olan H.B Şanlıurfa’da görevli iken tayini Gaziantep’e çıktı. Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü atama birimine gelen hemşire H.B, burada daha önce görüştükleri atamadan sorumlu uzman M.D ile tanıştı. Uzman M.D, hemşire olan H.B’yi Şehitkamil İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne alacaklarını söyledi. M.D daha sonra H.B’ye ‘Güzel olmuşsun’, ‘Ateş ediyorsun’, ‘Sana kahveye gelelim’, ‘Biz bağ evine mangala gidiyoruz sende gel’, ‘Neden spora gidiyorsun senin vücudun zaten mükemmel’ gibi mesajlar atmaya başladı. Bu durumdan rahatsız olan ve kendisinin nişanlı olduğunu söyleyen H.B’ye M.D halen mesaj atmaya devam etti. Mesajların arkası kesilmeyince H.B durumu doktor olan nişanlısı N.I’ya anlattı. N.I telefonla M.D’yi arayarak yanlış yaptığını söylemesi üzerine M.D geçici görevlendirmeyi iptal edeceği tehditinde bulundu. M.D bu olayın üzerine H.B’nin geçici görevlendirmesini iptal etti. Bu durum üzerine doktor N.I ve nişanlısı hemşire H.B olayı konuşmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü’ne gitti.

Aralarında arbede yaşandı. Bu sırada olay yerine polis geldi. İl Sağlık Müdürlüğü’nde M.Ç isimli kişi doktor N.I’ya yumruk attı. N.I ve H.B yaşanan bu olaydan dolayı her iki şahıstan da şikayetçi oldu.

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ İLE BİRLİKTE BAĞ EVİNE GİTMEYİ TEKLİF ETTİ
Uzman M.D, hemşire H.B yi özellikle geçici görevlendirme yaptığı şehitkamil ilçe sağlık müdürüne ait olan bağevinde mangala davet ettiğini polise verdiği ifadesinde iddia etti.

Kamuoyunda gözler, Yargıya intikal eden skandal taciz iddiası ile ilgili olarak gaziantep valiliği ve sağlık bakanlığının yapacağı idari işlem ve atacağı adımlara çevrildi..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here