Gaziantep Sağlık Sen İl Başkanı Arayıcı Sağlık Müdürüne Troll Hesapla Saldırmış

0
Gaziantep Sağlık Eski İl Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök’ün, Gaziantep Sağlık-Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı hakkında hakaret ve iftira suçlamasıyla açtığı maddi-manevi tazminat davası sonuçlandı.

Gaziantep Sağlık Eski İl Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök’ün, Gaziantep Sağlık-Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı hakkında hakaret ve iftira suçlamasıyla açtığı maddi-manevi tazminat davası sonuçlandı.

2013 yılında 1.Sulh Ceza Mahkemesi tarafından günlüğü 20 TL’den 442 gün adli para cezasına çaptırılan Arayıcı, 7. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde hakkında açılan maddi-manevi tazminat davasını da kaybetti. Mahkeme, Arayıcı’yı Prof. Dr. Metin Karakök’ün kişilik haklarına nitelikli saldırı suçundan 10 bin TL maddi-manevi para cezasına çarptırdı. Arayıcı yasal faizler ve mahkeme giderleriyle birlikte yüklü bir tazminat ödeyecek.
Prof. Dr. Metin Karakök’ün Gaziantep İl Sağlık Müdürü olduğu dönemde (2013) kendisi de Gaziantep Sağlık-Sen Şube Başkanı olarak görev yapan Mehmet Ali Arayıcı, sosyal medya üzerinden Karakök’e yönelik yaptığı yorumlar başına dert oldu. Yaklaşık 3 yıl önce de Çocuk Hastanesi’nde görev yapan bir memur hakkındaki iftiraları nedeniyle de 6 bin TL tazminat ödemeye mahkum olan Arayıcı, bu defa aynı suçtan Sağlık Eski İl Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök’e tazminat kaybetti.
Prof. Dr. Metin Karakök’ün Mehmet Ali Arayıcı hakkında 7. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde asılsız, mesnetsiz, gerçeğe aykırı olarak saygınlığını, onurunu ve şerefini rencide edecek somut fiiller isnat ederek kişilik haklarına nitelikli hakarette bulunarak kamuoyu nezdinde aşağılanıp, mağdur edildiği iddiasıyla açtığı maddi-manevi tazminat davası da Arayıcı aleyhine sonuçlandı.
Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı’nın, Prof. Dr. Karakök’ün Sağlık İl Müdürü olduğu dönemdeki icraatlarına sosyal medya üzerinden sahte hesaplarla yaptığı yorumları başına dert oldu. Arayıcı, sahte hesaplarla yaptığı yorumlar nedeniyle hakim karşısına çıktı. Yapılan yargılama sonucu mahkeme heyeti Arayıcı’nın Prof. Dr. Metin Karkök ile ilgili sahte hesaplarla yaptığı yorumların suç unsuru taşıdığına hükmetti.
7. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında Arayıcı’nın sosyal medyadaki Karakök ile ilgili ifadelerinin hakaret ve iftira içerdiğine kanaat getiren mahkeme heyeti, Arayıcı’yı 10 bin TL maddi ve manevi tazminata mahkûm etti. Mehmet Ali Arayıcı, yasal faizler ve mahkeme giderleriyle birlikte Prof. Dr. Metin Karkök’e yüklü bir tazminat ödeyecek.
Mahkemenin kararına itiraz eden Mehmet Ali Arayıcı’nın dosyayı istinat mahkemesine taşıdığı öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here