Güzel olacağım derken icralık oldular

0
Lazer epilasyon nedir ne işe yarar

 

Çoğunluğu kadın binlerce kişi 20’ye yakın güzellik salonu ile icralık oldu. Epilasyon veya cilt bakımı için gittikleri güzellik merkezlerinde imzaladıkları sözleşmelerde gizlenen senetlerle almadıkları hizmetler için dahi borçlandırıldılar…

Hukukçuların görüşü ise 20’ye yakın salon adına yapılan binlerce icra işleminin hukuka aykırı olduğu yönünde.

Sokakta dağıtılan broşürlerle haberdar oldukları
çok cazip fiyatlarla hizmet verdiğini iddia eden güzellik salonlarına gidenler imzaladıkları sözleşmelerle icralık oldular. İmzaladığı belgenin sözleşme dışında bir de senet içerdiğini bilmeyenler icra ile karşılaştılar. Kendilerine gelen telefonlarla, taksit ödemediklerini öğrenenlere, ödeme yapılmaması durumunda icra, akrabanın aranması, yakalama kararı gibi tehditlerde bulunuldu.

20’ye yakın salon adına açılan dosyaların bir çoğu aynı hukuk bürosu tarafından takip ediliyor. İmzaladıkları evrakın bir sözleşme olmadığı, diledikleri zaman iptal edebilecekleri bilgisinin verildiğini söyleyen mağdurlardan bazılar ise, anne-babalarının dahi arandığını söylüyorlar.

İstanbul Güzellik Uzmanları Güzellik Salonu İşletmecileri Kalıcı Makyajcılar ve Dövmeciler Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Ayşe Aydın “Verilmeyen hizmetin parası alınıyorsa bu haram paradır” diyor. Aydın açıklamasının devamında “Böyle bir şeyi etik bulmuyorum. Üyelerimizi sık sık da uyarıyorum. Bu tür şeyleri yapmamalarını istiyorum. Bu sorunun bir yönü de avukatlar. Bizzat beni, şirketim için, bir avukat aradı ve ‘Eğer yapamadığınız tahsilat varsa biz onları haczetmek için hazırız’ diye teklifte bulundu” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here