Hamilelik lekeleri nasıl geçer

0

Hamilelikle birlikte ciltte oluşan lekelenmeler için, kullananların faydasını gördüğü bazı tarifler vereceğim. Tabi tariflere geçmeden önce şunu belirtme ihtiyacı duruyorum hamilelik lekeleri kendiliğinden de geçebilmektedir. Bu sebeple ufak tefek lekelenmeler için hemen paniklemeyin, biraz sabırlı olun, dışarı çıktığınızda etkili bir güneş kremi sürün ve önce kendiliğinden geçmesini bekleyin.

Özellikle hamilelikte yüzde lekeler ortaya çıkabilir ve dışarıdan çok belli olabilen bu cilt lekeleri hanımları oldukça rahatsız eder. Harita gibi bir alınla ve yüzde hangi hanım dışarı çıkmak ister ki ?

Başlıkta her ne kadar bitkisel yazmış olsam bile bazı denenmiş diğer cilt lekesi giderme yöntemlerini de yazıyorum. Hamilelik lekeleri sorununu ortadan kaldırmak için işte bitkisel olan ve olmayan bazı kür ve tarifler.

HAMİLELİKTE GÖRÜLEN YÜZ LEKELERİ NASIL GEÇER?
1. YÖNTEM:
1 çay kaşığı zebcefil
1 çay kaşığı tarçın
1 adet yumurtanın akı

Tüm bu malzemeleri bir kase içerisine koyarak iyice karıştırın ve cildinizdeki lekeli bölgelere sürün. 20-30 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Bu kürü lekeler geçene kadar hergün uygulayabilirsiniz.

2. YÖNTEM:

Diğer medikal bir krem tavsiyesi: Bepanthen’in merhemini eczaneden alarak lekeli bölgelere sürerek çok kısa bir sürede lekelerden kurtulabilirsiniz. Merhem ve krem türleri olan bu ürünün özellikle merhem olanını öneriyor.

3. YÖNTEM:

Kaliteli bir güneş kremi kullanmanın cilt lekelerine iyi geldiğini düşünen kullanıcılarımız da var. Hamilelik döneminde özellikle güneşten kaynaklanan cilt lekeleri de oluşabilir. Bu sebeple güneş ışınlarından korunmak gerekir.

4. YÖNTEM:
1 yemek kaşığı soğan suyu

1 yemek kaşığı elma sirkesi

Bu ikisini güzelce karıştırarak kuru ve temiz bir cilde pamukla sürebilirsiniz. Bu kürü ilk hafta her gün 2. haftaya girildiğinde günaşırı sürün. 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

5. YÖNTEM:
Argan yağı ve gül özlü krem de kullanabilirsiniz.

Sorununuz hala devam ediyorsa bir dermatoloğun tavsiyelerini alınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here