Hastaya ait belge paylaşan sağlıkçıya soruşturma

0

Hastaya ait belge paylaşan sağlıkçıya soruşturma!

Rize’de Yüksek ateş ve boğaz ağrısı nedeniyle hastaneye başvuran hasta, Tayland ziyareti öyküsü olması sebebiyle koronavirus şüphesiyle gözlem altına alındı. Yapılan tetkikler sonucu mevsimsel grip olduğu belirlenen hastaya ait bilgi ve belgeleri sosyal medya hesabından paylaşan sağlıkçıya hastane tarafından idari soruşturma başlatıldı.
Rize ve Trabzon’dan bir grup, iş için Tayland seyahati yaptı. İsmi açıklanmayan gruptaki kişinin, ülkeye dönüşü sonrasında, yüksek ateş ve boğaz ağrısı şikayetiyle Rize Devlet Hastanesi’ne başvurması üzerine, Tayland seyahati nedeniyle koronavirus şüphesiyle gözlem altına alındı.
Rize’de ilk müdahalesinin ardından Trabzon Kaşüstü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen hastadan alınan kan örnekleri, araştırmaya gönderildi. Ankara Ulusal Viroloji Laboratuvarı’nda incelenen numunelerde hastanın koronavirüs değil mevsimsel grip olduğu belirlendi.
Hasta ile ilgili bilgi ve belgeler sağlık personeli tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Rize Sağlık Müdürlüğü’nce hastaya ait bilgi ve belgeleri sosyal medyadan paylaşan sağlık personeli hakkında idari soruşturma başlatıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here