Henry Schein Prism Medical Products hisselerini Satın aldı

0

Henry Schein, evde kullanım için tıbbi malzeme üreticisi olan Prism Medical Products hisselerinin çoğunu satın aldığını duyurdu.

Ajanslarda yer alan habere göre, Henry Schein Medical böylece evde bakım için kullanılan tıbbi ürünlerin yerleşik ve büyüyen bir pazara girdi.

Prism, Henry Schein Medical’ın bir yan kuruluşu olarak faaliyet gösterecek ve kurucu ve başkan Chris Cartwright tarafından ayrı bir bölüm olarak yönetilecek.

Şirketin 30 Eylül 2020’de don 12 ay boyunca yaklaşık 52 milyon dolarlık net gelir elde ettiği öğrenildi.

Cartwright, “Eşsiz sevk kaynakları ve yeni hastalardaki istikrarlı artışların yanı sıra organik gelir artışı geçmişimiz de dahil olmak üzere Prism’deki ekibin başardığı her şeyden gurur duyuyorum” dedi. “Henry Schein Medical’in bir parçası olarak geleceğe heyecan ve iyimserlikle bakıyoruz” şeklinde konuştu.

New York merkezli Melville, Henry Schein, Prism’in 2021’de seyreltilmiş hisse başına kazancına karşı tarafsız olmasını ve daha sonra ek mali şartların açıklamaması bekleniyor.

Henry Schein başkanı ve CEO’su Stanley M. Bergman “Ofis tabanlı hekimlerden oluşan temel tabanımızın ötesine geçmek ve ev sağlığı pazarına girmek, Henry Schein’in tıbbi işinin uzun süredir devam eden stratejik bir hedefi olmuştur ve Prism ile güçlü bir marka ve tamamlayıcı bir iş modeli ile ideal ortağımız var.” dedi. Sözlerini “Bu ortaklık, Henry Schein Medical’in sürekli bakım hizmeti sunum modelini genişletiyor ve hastalarımıza daha yakın hareket etmemize ve doğrudan etkileşime girmemize olanak tanıyor. Aynı zamanda evde tıbbi malzeme yazan hekimlerle ilişkilerimizi güçlendiriyor” şeklinde sürdürdü.

“Daha da önemlisi, Prism ve yönetim ekibi Henry Schein’ın stratejisi ve kültürü ile sıkı bir şekilde uyumlu ve bu işin sorunsuz bir şekilde bütünleştirilmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Yeni meslektaşlarımızı Schein Ekibine davet ediyoruz ve birlikte başarının devamını diliyoruz.” dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here