Jandarma’dan filyasyon ekibi kılığında operasyon

0

Hırsızlıktan aranan iki kişiyi yakalamak için operasyon düzenleyen Jandarma filyasyon ekibi kılığına girdi. Şüphelilerin saklandığı sokağı tespit eden fakat evi bulamayan ekipler izolasyon kıyafetleri giyerek, operasyonu başarı ile tamamladı.

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde yüksek gerilim hattına ait 25 bin lira değerindeki demirleri çaldıkları tespit edilen ve başka suçlardan haklarında yakalama kararı olan iki kişiyi yakalamak için Operasyon planlayan jandarma filyasyon ekibi kılığına girdi.

Ekim ayında gerçekleşen hırsızlık sonrası bölgede 36 kameranın 63 saatlik görüntü kaydını tarayan Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) olaya karışan 4 kişiden evli çift Seher T. (26) ve İhsan T. (30)’yi gözaltına almıştı.

Haklarında toplam 90 suç kaydı bulunan çiftin yakalanmasının ardından olaya karışan diğer iki arkadaşları ise bulunamamıştı.

JASAT ekipleri olaya karışan Ümmü Ç. (20) ve Musa D. (25)’nin yaşadıkları mahalleyi tespit etmesine rağmen evlerinin açık adresini belirleyemedi.

Bunun üzerine Jandarma ekipleri filyasyon ekibi kılığına girdi ve kapsamlı bir operasyon başlattı. Kesin adresin tespit edilmesinin ardından yapılan baskında iki firari saklandıkları evde yakalandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here