Kamuoyuna Duyuru

0
Milliyetçi Hekimler Derneği

Hekimler sağlıkta şiddet, özlük hakkı mücadelesi, akşam polikliniği, emeklilikte yaşanan hak kayıpları gibi sıkıntılarla uğraşırken, hekimlerin hak kayıplarıyla ilgili mücadele etmesi beklenen Türk Tabipleri Birliği yeni bir fecaate imza atarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’den gelen ve vatandaşlarımızın ölümüne ve yaralanmasına neden olan terör saldırılarına karşı yaptığı ‘’Zeytin Dalı Operasyonunu’’ kendine dert edinmiştir. Aylardır Suriye’nin kuzeyinden terör odaklarından atılan roketler nedeniyle başta Kilis ve Hatay’da yaşanan ‘’Halk Sağlığı Sorununu’’ görmezden gelen TTB, terör unsurları zora düşünce bir kez daha hamaset dolu açıklamalarla terör hamiliğine soyunmuştur.

Tabip odası seçimlerine katılım ve üyelik oranları incelendiğinde hekimlerin azınlığının tabip odası seçimlerine katıldığı ve temsiliyetin %5-10’ ları geçmediği görülmektedir. Mevcut durumda TTB yönetiminin Türk hekimlerini temsil etmediğini, edemediğini düşünmekle birlikte Türk Tabiplerinin anayasal temsil organının kaldırılması gibi bir düşüncenin katılımcı demokrasiyle çelişeceği bir gerçektir.

TTB’nin işgalden kurtarılarak milli kimliğine döndürülmesi için tüm hekimlerin mezuniyetinden itibaren bir başvuruya gerek kalmaksızın ve üyeliğin önünde en büyük engeli ve direnci oluşturan üyelik aidatlarının sendikal üyeliklerde sağlandığı gibi devletimizin kamu hekimlerine bir özlük hakkı olarak tanıması yerinde olacaktır. Türk Milletinin evladı,ülkesine ve milletine hizmet etmeyi kendisine yaşam şiarı edinmiş hekimlerin de katılımı sağlanarak tam bir temsiliyetin sağlanması için yapılacak yasal düzenlemelerin yanında olacağımızı bildirir, Türk Tabipleri Birliği isminden Türk kelimesinin çıkarılması ise eleştirdiğimiz mevcut yönetimin yıllardır talep ettiği düzenlemedir. Türk ibaresinin kaldırılması kabul edilemez. Üyelik zorunluluğunun kaldırılması ise sağlık politikalarıyla mağdur bırakılan Türk Hekimlerinin temsil makamının yitirilmesi anlamına gelir.
Bu önerilerin gerçekleşmesi halk ile hekimler arasındaki ilişkiyi zedeleyebilecek bir adımlar olacaktır.
Saygılarımızla…
Milliyetçi Hekimler Derneği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here