Karne tatilinde neler yapmalı

0
karne tatilinde neler yapmalı

İster çalışkan ister ders çalışmaya isteksiz çocuklar olsunlar, hemen her çocuk ara tatili, deyim yerindeyse iple çeker. Çocukların beklentilerinin karşılanmaması öncelikle hayal kırıklığı ardından öfke duygusu oluşturur. Olumsuz duygular çocukların aile içi ilişkilerine de yansıyacağı ve çatışmalara neden olacağı için tatil dönemini çocukla birlikte planlamak yararlı olur.

Tatil çocuklar ile birlikte kaliteli zaman geçirebilmek için en güzel zamandır. Hem kısa tatili verimli geçirebilmek hem de çocukların isteklerini de göz önünde bulundurarak birlikte plan yapabilirsiniz. Çocuklarınız okulda kendileri için faydalı ve güzel zaman geçiriyor olsalar da, anne ve babaları ile birlikte zaman geçirerek paylaşımlarda bulunmak onları en mutlu edecek şeydir.

OKUL ARKADAŞLARINI DA PLANLARINIZA DAHİL EDİN
Sömestr tatili kısa bir zaman aralığı olacağından çalışma disiplininden uzaklaşmadan çocuğun eğlenmesine de izin vermek önemlidir.

Eğer imkanlarınız elverişli ise okuldan çocuğunuzun uzaklaşmaması için okul arkadaşları ile etkinlikler düzenlenebilir. Böylece hem okuldan uzaklaşmamış hem de sadece aile ile değil arkadaşları ile de istedikleri gibi eğlenceli zaman geçirmiş olurlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here