Kemoterapi İlaçları Hazırlama Konusunda Faaliyet Gösteren Altı Teşebbüs Hakkında Yürütülen Soruşturma Sonuçlandı

0

Rekabet Kurulu, kemoterapi ilaç hazırlama ihaleleri pazarında faaliyet gösteren 6 teşebbüs hakkında yürütülen soruşturmayı karara bağladı:

Kemoterapi ilaç hazırlama ihaleleri pazarında faaliyet gösteren teşebbüslerin ihalelerde danışıklı hareket etmek suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak yürütülen soruşturma tamamlandı.

02.01.2020 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda; Korulu Grup Sağlık Hizmetleri İnş. Taah. Mak. Tem. San. ve Tic. Ltd. Şti., Meditera İthalat ve İhracat A.Ş., Oncosem Onkolojik Sistemler San. ve Tic. A.Ş., Onkofar Sağlık Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. ve Santek Sağlık Turizm Tekstil San. ve Tic. A.Ş.’nin 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiklerine, dolayısıyla aynı Kanun’un 16. maddesi uyarınca adı geçen teşebbüslere idari para cezası verilmesine, İnvotek Sağlık Teknolojileri Tic. Ltd. Şti.’nin 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal etmediğine, dolayısıyla adı geçen teşebbüse idari para cezası verilmesine yer olmadığına karar verildi.

Yargı yolu Ankara İdare Mahkemeleri olmak üzere gerekçesi daha sonra tebliğ edilecek olan 02.01.2020 tarih, 20-01/14-6 sayılı kararın açıklama metnine ulaşmak için tıklayınız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here