Koçak Farma’dan pandemi COVİD-19 için ilaç ve aşı çalışmaları

0

Koçak Farma’dan pandemi COVİD-19 için ilaç ve aşı çalışmaları

Yerli ve milli ilaç firması olan Koçak Farma ülkemizi ve tüm dünyayı tehdit eden küresel pandemi COVİD-19 için ilaç ve aşı çalışmalarını hızlandırdı.

Koçak Farma CEO ve Genel Müdürü olan Uz. Dr. Hakan Koçak, “Sağlık Bakanlığı  COVİD-19 Tedavi protokollerinde  birincil tedavi olarak yer alan 2 ilacımız ruhsat  aşamasındadır ve bu ürünlerin ruhsatlanmasıyla Koçak Farma ülkemizin ihtiyacı olan bu ilaçların  tedariğinin garantisi olacaktır. Söz konusu iki ürünün hammaddesinin ülkemizde yerli olarak üretilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir.” dedi.
COVİD-19 tedavi algoritmasında yer alan ve halen kullanımda olan bir ilacımı 10.000 kutu olarak Sağlık Bakanlığı’na bağışladıklarından bahseden Dr. Koçak “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı  Koçak Farma Ar-Ge Merkezi bünyesindeki  Sağlık Bakanlığı Onaylı BSL3/ABSL3 laboratuvarlarında  inaktif COVİD-19 Aşısı ve  Hiperimmun serumu üretimi ile ilgili çalışmalar da devam etmektedir.” dedi. Koçak Farma Tübitak tarafından COVİD-19 web portalında yayınlanan yetkinliği olan kişi ve kuruluşlar arasında sıralanan Koçak Farma CEO’su Dr. Koçak,
“Ülkemizde COVİD-19 ile mücadelede ilaç stok ve tedariki ile ilaca erişilebilirliğin hayati önemini biliyoruz.Olağan zamanlarda olduğu gibi içinde bulunduğumuz olağanüstü durumda da sorumluluklarımızın bilincindeyiz.” diye sözlerini sürdürdü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here