Konya Tabip Odası’ndan Barış Pınar’ına tam destek

0
Konya Tabip Odası Başkanı Seyit Karaca, Barış Pınarı harekatının başlamasının ardından destek açıklaması yaptı

 

Konya Tabip Odası Başkanı Seyit Karaca, Barış Pınarı harekatının başlamasının ardından destek açıklaması yaptı. Başkan Karaca açıklamasında terör örgütlerine fırsat verilmeyeceğini ve Türk Ordusu’nun her zaman adaletli ve mazlumların yanında olduğunu söyledi.

Başkan Karaca destek açıklamasında şunları söyledi, “Yıllardır terör belasıyla uğraşan ülkemiz ve milletimiz bu uğurda haklı mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir. Milletimizin tarihte oynadığı rolü çok iyi bilen ve mevcut emperyal emelleri önünde bizi en önemli engel olarak kabul eden ülkeler, basit ve incir çekirdeğini doldurmayan gerekçelerle birbirine düşman ettiği bölge insanının zaaflarından da faydalanarak Ortadoğu ülkelerini, taşeron örgütler kurarak yönetme sevdasını sürdürüyor. Son otuz yıldır bizim başımıza da musallat ettiği PKK terör örgütünü, sınır komşularımızın yaşadıkları kargaşalı ortamdan da faydalanarak onların topraklarında palazlandırması sonucu, etrafımız ve özellikle Suriye sınırımız tam anlamıyla teröristlerin cirit attığı bir çöplüğe dönüştü. Adlarını değiştirerek farklı oldukları kanaatini yaymaya çalışan terör örgütü, adı ne olursa olsun düşmanımızdır. Bu çöplüğün önemli bir kısmı daha önceki operasyonlarda temizlenmişti. Ancak temizlenen bölgelerden diğer alanlara ve özellikle Fırat’ın doğu tarafına kaçanlar için de bir süpürme harekatı şarttı. İç ve dış tehditlere karşı ülkesinin güvenliğini sağlayan ve komşu ülkelerin toprak bütünlüğünü savunan ve bunun için gayret eden güvenlik güçlerimiz bugün o bölgenin de çöplerden arındırılması için “Barış Pınarı Harekatı”na başladılar. Allah (C.C.) güvenlik güçlerimizin yardımcısı olsun. 14 Mart 1919’da olduğu gibi, biz Türk Hekimleri olarak, aynı ruhla, bağımsızlık ve istiklalimize göz diken herkese karşı devletimizin ve güvenlik güçlerimizin yanındayız.

Geçmişleri yerel halkları ve sömürge olarak kullandıkları ülkelerdeki insanlar üzerinde soykırımlar ile maruf, ancak hali hazırda demokrasi ve insan hakları havarisi kesilen ülkelerin önemli bir kısmı bu harekata ilişkin insan haklarına dikkat çeken paylaşımlarda bulunmuşlar. Ne hazin bir tezattır ki; aynı ülkeler, kendi doğurdukları kargaşalar nedeniyle mağdur olan çocuklar başta olmak üzere milyonlarca insandan korkarak ülkelerine gelmelerini önlemek için toplantı üstüne toplantı yaparlarken, bu kargaşalı ortamı oluşturan eli silahlı terör örgütü temsilcilerini saraylarında ağırlamak terbiyesizliğini de gösterebilmektedirler.

Sadece bu tavır bile ülkelerinin ve bölgelerinin her türlü zenginliğini, sadece kendi çıkarları için kullandıracak kuklaları muhatap alarak zulüm üzerine bir sistem inşa etmeleri tek amaçlarıdır. Bunu engellemeye dönük her çaba da onları rahatsız etmektedir. Başta kendi güvenliğimiz olmak üzere, komşularımızın istikrarlı bir yapıya kavuşması ve bölgedeki istikrarsızlığın mağduru haline gelmiş mültecilerin daha sağlıklı bir ortamda yaşamalarını sağlamaya yönelik başlatılan “Barış Pınarı Harekatı”nı desteklediğimizi ifade ediyoruz. Aklıselim sahibi herkesi de bu hususta güvenlik güçlerimizin yanında olmaya, insan hakları ve demokrasi havarisi kesilen ülkeleri de önce kendilerini iyice gözden geçirmeye, kendilerine bile yetmeyecek kıt akıl kaynakları ile bize akıl vermekten vazgeçmeye davet ediyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here