Koronavirüs paylaşımı yapan şahıs hakkında 4 yıl hapis istendi!

0

Sosyal medyada yaptığı paylaşımla “Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit”le suçlanan bir kişi hakkında 4 yıla kadar hapis cezası istendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, dünyada ve ülkemizde etkileri hala devam eden corona virüsü pandemisinde, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince internet üzerinden suç içerikli paylaşımların tespitinin yapıldığı kaydedildi.

Faik T. İsimli şahsın, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden 23 Mart 2020 günü halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit suçunu oluşturabilecek nitelikte paylaşım yaptığı belirtildi.

İddianamede Şüphelinin, cadde kenarında hareketsiz şekilde yatan bir kişinin görüntülerinin yer aldığı videoyu paylaşarak “İstanbul Eminönü corona virüsünden dolayı öldüğü söyleniyor” şeklinde yorum yazdığı ifade edildi.

Şüpheli Faik T.’nin savunmasında, Twitter hesabının ve paylaşımın kendisine ait olduğunu, halkı paniğe sevk edecek bir amaç gütmediğini, pişman olduğunu söylediği de iddianamede yer aldı.
Hakkında “Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit” suçundan 2 yıldan 4 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlenen şüpheli Faik T., iddianamenin kabulü durumunda önümüzdeki günlerde İstanbul 56. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here