Küresel İlaç Devi Blockchain Teknolojisi Kullanacak

0

İlaç şirketi devlerinden Boehringer Ingelheim blockchain tabanlı sağlık platformu Solve.Care ile iş birliği yapacak.


Dünyanın 20 büyük ilaç şirketlerinden biri olan Almanya şirketi Boehringer, şeker hastalarının verilerinin güvenli şekilde paylaşımı için Solve.Care adlı blockchain platformu kurmayı planlıyor.

Şeker hastaları için Blokchain tabanlı sistem yapılıyor

Solve.Care blockchain platformuna dayanan yeni sağlık sistemi Şeker Hastalarının Bakımı Daire’si Ağı (Diabetes Care Administration Network) olarak tanınacak. Bu ağ hastalara bakımı yönetmeye yardımcı olmakla beraber, şeker hastalığına ilişkin belirtiler, hastalıktan korunma yolları gibi risklerle ilgili bilgileri paylaşmayı hedefliyor.

Yeni ağ hastaları desteklemek için Solve.Care’in bakım yönetim aracı olan  Care.Wallets’de uygulanacak.

Yeni platformun 2019 sonları veya öncesi başlatılacağı bekleniyor. Habere göre, başlangıçta Arizona Bakım Ağı’ndan (Arizona Care Network – ACN) 25.000 üzerinde hastanın sisteme eklenmesi planlanıyor.

Geçenlerde, perakende devi Walmart’ın, Pfizer de dahil olmak üzere 4 Amerikan şirketinin endüstride takip ettiği blockchain tabanlı eczacılık birliği olan MediLedger’e katıldığı duyurusu yayınlanmıştı.

Ayrcıa, başka bir habere göre, amyotrophic lateral sclerosis (ALS) derneği kripto para birimi projesi Tron Foundation ile ortaklık yaparak ALS hakkında farkındalık yaratmak ve hastalık tedavilerine yönelik bağışları artırmak için blockchain tabanlı yardım kampanyası başlatmıştı.

Kaynak: https://cointelegraph.com/news/global-pharma-giant-develops-dlt-based-care-network-for-diabetes-patients

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here