MSÜ sınavında korona paniği!

0

İzmit’te Milli Savunma Üniversitesi sınavı sırasında rahatsızlanan öğrencinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenilince salondaki diğer öğrencilerde karantinaya alındı.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü´nde dün Milli Savunma Üniversitesi sınavına giren bir öğrenci, sınav sırasında rahatsızlandığı öğrenildi.

Başını sıranın üstüne koyan öğrenci, öğretmenler tarafından boş bir salona alındı. Burada sınavına devam eden öğrencinin ateşi olduğu belirlenirken, sağlık ekiplerine haber verildi. Sınavın ardından hastaneye kaldırılan öğrencinin yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı.

İl Sağlık Müdürlüğü, öğrencinin sınava girdiği salonda bulunan diğer 15 öğrenci ve öğrenci ile temas eden öğretmene ulaştı. Ailelerden, çocuklarını evlerinde 14 gün boyunca izolasyona almaları istendi.

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney yaptığı açıklamada, sınav sırasında bir öğrencinin rahatsızlandıktan sonra boş bir sınıfa alındığını, testi pozitif çıkması üzerine 1 gözetmen ve öğrencilerin izolasyona alındığını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here