Neden estetik yaptırılır

0

Yaza girerken yaptırılan estetik işlemlerin yoğunluğu artmaktadır. Bunun sebebi ise yazın ince elbiseler ve deniz kıyafetleri giyilmesi nedeniyle vücuttaki şekil bozukluklarının gözler önüne serilmesidir. Bir diğer neden ise yoğun bir çalışma dönemi sonrasında yeni bir başlangıç arzu dilen tatil dönemi olmasıdır.

Peki neler tercih edilmektedir. En sıklıkla minimal invaziv işlemler dediğimiz dolgu ve toxin uygulamalarıdır. Bunlar çok ince bir iğne ile yapılabilen neredeyse ağrısız denilebilecek yöntemlerle estetik anlamda önemli gelişmeler kaydedebileceğimiz yöntemlerdir.  Yaz güneşi nedeniyle gözlerimizi kısarak bazı mimikler yapıyoruz. Bu yüz hareketleri yüzümüzde derin çizgiler, oluklar ve kabarıklıklar oluşturmaktadır. Yüzdeki kırışıklıkların azaltılması veya yok edilmesi, çökmelerin düzeltilmesi ve sarkmaların toparlandığını görmek hastaları mutlu etmektedir.

Akla gelen diğer girişimler ise vücut şekli ile ilgili girişimlerdir. Memelerin  küçük veya büyük olması, ayrıca sarkması gibi şikayetler çoğunluktadır. Memelerin küçük olması durumunda silikon implantlar kullanılarak büyütme yapılmaltadır. 4 cm lik küçük bir kesi yardımıyla bu implantlar meme altı, memebaşı veya koltuk altından yerleştirilmektedir. Hasta ertesi gün banyo yapabilmekte ve bir hafta gibi bir sürede normal yaşantısına dönebilmektedir. Meme dikleştirme de memebaşı çevresi ve aşağıya uzanan vertikal bir kesi ile yapılmakta ve hasta yine 1 hafta gibi bir sürede normal yaşantısına dönebilmektedir. Meme küçültme ameliyatları küçültme miktarı ve yönteme göre yine benzer kesilerle yapılmakta ve yaklaşık 10 gün gibi bir sürede normal yaşantısına dönebilmektedir. Bu ameliyatların yapıldığı gün veya ertesi sabah hastralar evlerine gönderilebilmektedirler. Bu ameliyatlarda emilebilen dikişler kullandığımız için daha sonra dikiş alma gibi bir sorunumuz olmamaktadır.

Vücut şeklini düzeltmek amacıyla liposuction yapılmaktadır. 3mm lik minik kesilerden sokulan ince boru ve iğnelerle yağ emilmekte ve vücut şekli istenilen forma getirilmektedir. Hastalar yaklaşık bir ay kadar korse kullanmakta ve alınan yağ miktarına göre ertesi gün bile normal yaşantısına dönebilmektedirler. Karın, basen, bacaklar, popo bölgesi ve boyun altı gıdı bölgesine uygulanabilmektedir.

Karın germe ameliyatında karın alt bölgesinde görünmeyen alanda kesi yapılmaktadır. Sarkmış olan deri ve yağ dokusu kesilerek çıkarılmakta ve göbeküstündeki alan aşağıya gerdirilerek düz bir karın elde edilmektedir. Bu ameliyattan sonra 1 gün hastane yatışı sonrası hasta eve gönderilmekte ve yaklaşık 10-15 gün içerisinde normal yaşantısına dönebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here