Pamukkale Sağlık Turizmi Kongresi büyüme getirdi

0
Pamukkale Sağlık Turizmi Kongresi büyüme getirdi

Pamukkale Sağlık Turizmi Kongresi sonrası Türkiye’nin İskandinav pazarında büyüme hareketi THTC’nin İsveçli AKSA Health CEO’su Sara Akahavan ile imzayla pekişti.

Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi-THTC öncülüğünde geçtiğimiz aylarda düzenlenen Pamukkale Uluslarararası 2. Sağlık Turizmi Kongresi’nde yapılan çalışmalar sonucu İsveç’in AKSA Health & Care of Sweden adlı kuruluşu CEO’su Sara Akahavan, THTC Genel Sekreteri Yunus Gürkan ile Ankara ramada Hotel’de anlaşma imzalayarak Türkiye pazarına girdi. Böylece İsveç, THTC’nin Türkiye sağlık turizmini ve hasta trafiğini internet ortamında yönettiği “map2heal’ adlı sağlık turizm portaline bağlandı. Sara Akhavan, Türkiye’nin termal tesisleri İskandinavya pazarında tanındığını, özellikle fizik tedavi merkezlerinin başarılı olduğunu belirterek “Türkiye’nin sağlık turizminde gelişmelerini izliyoruz. Türkiye’ye İskandinavya’da hasta gönderimi için çalışmaları başlatıyoruz” dedi.

yunus-gurkan-isvec.jpgHAVALİMANLARINDA SAĞLIK TURİZMİ İÇİN ÖZEL HİZMET UYGULANMALI
Türkiye’nin sağlık turizminin gücünü artıracak önemli bazı hizmet koşullarının yenilenmesi gerektiğini anlatan AKSA Health & Care of Sweden adlı kuruluşu CEO’su Sara Akahavan, “Özellikle tedavi amaçlı gelen hastalar için havalimnlarında özel giriş kapıları açılmalı ve kolaylaştırıcı hizmetler verilmelidir. Hastaların pasaport kuyruklarından kurtarılması için çalışmalar yapılmalıdır” dedi.

yunus-gurkan-isvec-001.jpg
THTC, SAĞLIK TURİZMİ İÇİN İSKANDİNAVYA’YA ROAD SHOW DÜZENLEEYECEK
Türkiye’nin zengin termal su kaynakları, fizik tedavili rehabilitasyon hizmeti sunulması yanında İskandinavya’dan onkoloji, robotic cerrahi, üroloji, tüp bebek, estetik uygulamaları konusunda talepler beklendiğini söyledi. THTC Genel Sekreteri Yunus Gürkan, Türkiye’nin sağlık turizmini tanıtmak üzere güzide sağlık kuruluşlarının katılımıyla İsveç’te; Stockholm, Göteburg, Malmö, Uppsala ve Karlstad gibi şehirlerinde road show düzenleyeceklerini belirtti. Gürkan, İsveç’teki sağık kuruuyları ile temas içinde olduklarını belirterek, sağlık tesisleri yanında Türkiye’nin temsilcilklerinin katılımıyla b2b görüşmeler planladıklarını anlattı.

TÜRKİYE’NİN SAĞLIK PORTALİ MAP2HEAL BÜYÜYOR
Bu konuda 90 ülkede 161 network ofisi tarafından kullanılarak Türkiye’ye hasta kazandıran THTC bünyesindeki TÜBİTAK destekli “map2heal” adlı sistemin güç kazandırdığını belirten Gürkan “Yaklaşık 3.5 yıl boyunca yapılan çalışmalarda 7 milyon kod yazıldı. 28 doktor ve medical turizm danışmanları yer aldı. Dünyanın bir çok ülkesi bu çalışma sonucu ortaya çıkan ve dünyaya Türkiye’nin ulusararası sağlık portal olarak sunulan bu sistemde yer alıyorlar” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here