Pandemi hastası tedavi eden Özel hastanelere Devlet desteği!

0

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), son günlerde vaka sayılarının artmasıyla beraber özel hastanelerdeki koronavirüs tedavisi için yeni bir ödeme modeli oluşturdu. Özel hastaneler, yeni düzenlemeye göre PCR testi sonucu pozitif çıkan hastayı tedavi ederse, devletten salgın tedavisi ücreti de alabilecek.

PCR testi pozitif olan Koronavirüslü hastayı tedavi eden özel hastaneler devletten ücret alacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, özel hastanelere pandemi nedeniyle yeniden ödenek ayırdı.

SGK, koronavirüs salgınının başında özel hastanelere ayrı bir ödeme modeli çıkarmış, yoğun bakımlar için de fiyat güncellemesi yapmıştı. Ancak vaka sayılarının azalmaya başladığı dönemde özel hastanelere ayrılan ödenek kesildi. Hastalar sadece devlet hastanelerine yönlendirildi.

Son dönemde yaşanan vaka artışı nedeniyle SGK’dan yayımlanan duyuruya bir göre Özel hastaneler için ayrı bir ödeme modeli çıkarıldı. Bundan böyle özel hastaneler, PCR testi pozitif çıkan hastaları tedavi ederek devletten ödenek alabilecek. Ancak, tomografi sonucuna göre pozitif olduğu tahmin edilen vakalar bu kapsamda olmayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here