sağlık haberleri covid koronavirüs atama sağlık personeli alternatif tıp sendika haberleri anne ve çocuk hastalıklar sağlık turizmi sağlık hukuku biyoteknoloji ilaç ve patent
DOLAR
9,2729
EURO
10,8155
ALTIN
531,32
BIST
1.433
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Az Bulutlu
20°C
Ankara
20°C
Az Bulutlu
Cuma Az Bulutlu
22°C
Cumartesi Parçalı Bulutlu
23°C
Pazar Çok Bulutlu
22°C
Pazartesi Yağışlı
10°C
  Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, peş peşe gelen aşı haberlerinden sonra değerlendirmelerde  bulundu. Ghebreyesus, DSÖ’nün İsviçre’nin Cenevre kentindeki merkezinde video konferans yöntemiyle DSÖ salgın uzmanlarıyla toplantı düzenledi. Kovid-19’a karşı mücadelenin “yaşam ve geçim” arasında bir seçim olmadığını vurgulayan Ghebreyesus, “Ekonomileri açmanın en hızlı yolu virüsü...
17/11/2020 09:13
SAĞLIK turizminde 50 milyar dolar gelir hedefi koyan Türkiye’ye yurtdışından tedavi amaçlı getirilecek turistler için 250 sağlık kuruluşu ve 18 acente, Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi aldı. Sağlık turizminde ilk sırayı saç ekimi, diş tedavisi, organ nakli ve estetik alıyor. Türkiye turizminin en önemli başlıklarından birini oluşturan ve 50 milyar...
24/07/2018 07:07
Eskişehir Saglik Sen’de yapılan her türlü usulsüzlük ve hukuksuz uygulamaya karşı dik duruş gösteren Sağlık Sen Eskisehir şubesi başkan adayi Safiye Yılmaz Eroglu yaptığı basın açıklaması şunları kaydetti. Sağlık-Sen Eskişehir Şubemizin seçimlerinde yapılan yanlışlarla ilgili sürdürdüğümüz hukuk mücadelesi bugün önemli ve sevindirici bir noktaya ulaştı. Mahkeme yapılan yanlışların objektif iyi...
26/06/2018 18:05
Sağlık Bakanlığı evde izolasyon süresini yeniden düzenledi. Yapılan düzenlemeye göre yeni tip Koronavirüs testi pozitif vakalarda PCR alındığı günden itibaren, olası vakalarda ise semptom başlangıcından itibaren 10. günün sonunda izolasyonun sonlandırılacağını ve işe dönülebileceğini açıklandı. Sağlık Bakanlığı Perşembe günü koronavirüs Rehberindeki Temaslı Takibi, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon...
06/09/2020 12:21

Personel Eğitimi Nedir ve Neden Gereklidir?

Personel Eğitimi Nedir ve Neden Gereklidir?

Personel eğitimi, personelin  işinden tatmin olması ve verimli bir performans gösterebilmesi için çalıştıkları iş yerine uyumlu olmaları gerekir. Personel eğitimi, personelin bilgi ve yeteneklerinin geliştirilerek bir işletmenin ihtiyaçlarına göre uyarlanması sürecidir.

Alışıldık şekilde yüz yüze verilen personel eğitiminin yanında online personel eğitimi de son zamanlarda işlevsel bir metod olarak öne çıkıyor. Online personel eğitimi, ihtiyaçlara göre kolayca uyarlanabilir ve hem işverene hem de personele zamandan kazandırır.

Online personel eğitimi, eğitim maliyetini düşürür. Daha esnek bir yapıda olduğu için işe uyum süreci bittikten sonra da rahatlıkla devam edebilir. Ayrıca personelden eğitim süreciyle ilgili geri bildirim almayı kolaylaştırır. Kişiselleştirilebilmesi ve kolayca tekrar kullanılabilmesi de online personel eğitiminin artıları arasında.

Online personel eğitimi konusunda daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

Personel eğitimi, iş yeri için verimliliği artırma ve personelin daha sonraki iş hayatları için niteliklerini geliştirme açısından büyük bir öneme sahip. Klasik şekilde yüz yüze veya yenilikçi şekilde online, personel eğitimine önem vermek için pek çok neden var.

Personel Eğitimi Personelin Performansını Geliştirir

Personel eğitiminin, amacına son derece uygun olan bir şekilde, personel performansına çok ciddi katkısı vardır. Eğitim alan personel, işe başladıklarında pek çok açıdan daha rahat eder. Personel eğitimi, personelin işi kavramanın yanında sorumluluk bilinci kazanmasını da sağlar.

Henüz işe başlamadan eğitim aldığında, personel iş yerine kendini ait hisseder ve kendine güveni artar. Kendine güvenmek de personelin performansına olumlu şekilde yansır. Böylece eğitimin yalnızca personel değil, iş yeri içinde uzun vadede avantaj yaratır.

Personel Eğitimi  Personelin Tatminini Artırır

Personel eğitimine verilen emek ve yapılan yatırım, bir iş yerine yeni katılan bir personele o iş yerinin içerisinde kendini değerli ve önemli hissettirir. Eğitim, personelin gelişiminin desteklendiği bir iş yeri ortamının oluşmasına yardımcı olur.

İş yerinin sunduğu güzel imkanlardan biri olan personel eğitim imkanları sayesinde bir personel işte zorlandığı veya kolayca başarabildiği kısımları kolayca fark edebilir. Böylece yaratıcılığının yanında işinden aldığı manevi tatmin de artar.

Personel Eğitimi  Tutarlılık Sağlar

Personel eğitiminin bir yönü de personelin şirketin vizyon ve misyonları özümsemesidir. Bütün personelin şirketin temel ilkeleri üzerinde mutabık olması ve buna göre yetiştirilmesi herkesi belli bir standardın üzerine taşır.

Personel eğitimi sayesinde tüm personel iş yerinin beklentileri ve prosedürlerinin yanında kendilerinin bu prosedürlerdeki yeriyle ilgili bilgi sahibi olur. Herkesin ilkelere göre hareket etmesi şirketin başarısı için çok temel ve olumlu bir adımdır.

Personel Eğitimi Olası Sorunların Çözülmesine Yardımcı Olur

Her personelin görevi kapsamında sorunlarla karşılaşacağı noktalar vardır. Eğitim programı bu sorunları en başta fark edip yapıcı adım atmak adına önemlidir. Herkesin potansiyel sorunlarını çözecek bir eğitim süreci, şirkette zayıf halkaların oluşmasını engeller.

Personel eğitimi, görevler arasında minik değişimler yapıp ihtiyaca göre esnekleşebilecek bir ekibin oluşmasını sağlar. İş birliğini teşvik eder. Sorunlara işaret ederek sonraki süreçlerdeki denetim gerekliliğini azaltır.

 Personel Eğitimi Üretkenliği ve İnovasyonu Artırır

Personel eğitim programları, personel performansını ve şirket ruhunu güçlendirerek yürütülen projeleri başarılı hale getirir. Bunun sonucu olarak da iş yerinin üretkenliği ve pazar payı artar.

Güncellenen bir personel eğitim programı sayesinde hep öğrenecek yeni bir şeylerinin olması personelin yaratıcılığını geliştirir, iş yerini inovatif bir yer haline getirir. Yenilikçi fikirlerin paylaşılıp uygulamaya geçirilebileceği bir ortam oluşur.

 İşgücü Devrini Azaltır

Personel eğitiminin bir iş yerine uzun vadede çok faydası vardır. Bunlardan biri de işgücü devrini, yani personelin işe girme sirkülasyonunu düşürmesidir.

Kendini değerli hisseden bir personelin iş değiştirme ihtimali gözle görülür şekilde azalır. Personel eğitimi bunu sağlamaya yönelik atılabilecek en önemli adımlardan biridir. Çalışanların memnun olup işinin başında uzun süre kalmasıyla iş yerinin işe alım maliyetleri de azalır.

Personel Eğitimi İş Yerinde Terfi Sürecini Kolaylaştırır

Personel eğitimi, herkesin asgari bir beceri ve birikime sahip olmasını sağlar. Yetenek havuzunu geliştirerek yeterli tecrübeyi elde ettiğinde yükselecek personelin yetişmesine yardımcı olur.

Personel eğitimi sayesinde bir iş yeri, çalışanlarını ortak bir paydada buluşturarak görev ve pozisyonların sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlar. Herhangi birinin şirketten ayrıldığında “yeri doldurulamaz” olma ihtimalini ortadan kaldırır.

İş Yerine Saygınlık Kazandırır

Güçlü ve oturmuş bir personel eğitimine sahip olmak bir işletmenin sektördeki ününü artırıp imajını geliştirir. Ayrıca bu iş yerinin daha nitelikli mezunlar ve kariyer değiştiren nitelikli çalışanlar tarafından tercih edilmesine katkı sağlar.

İyi bir personel eğitimi programı tasarlamak rekabeti seven ve kendini geliştirmek isteyen adaylar için daha çekicidir. Bu nedenle iyi bir personel eğitim programı çalışan profilini daha en başından yukarı taşır.

Yukarıda bahsedildiği gibi iyi tasarlanmış personel eğitimi, özellikle online personel eğitimi gibi yenilikçi tekniklerin yardımıyla, hem piyasadaki iş gücü kalitesini ve motivasyonunu, hem de bir iş yerinin başarısını doğrudan etkiler.

gundemsagliknet@gmail.com

Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.