“Pharma’nın En İyi İşvereni” Ödülü AbbVie Türkiye’ye

0

Great Place To Work Enstitüsü tarafından düzenlenen ‘’Türkiye’nin En İyi İşverenleri’’ araştırmasında, Global biyofarma şirketi AbbVie 2020 yılına da damga vurdu. AbbVie Türkiye, “Pharma’nın En İyi İşvereni” ödülü de dahil olmak üzere 4 ödüle birden aldı.

AbbVie, bu yıl “Türkiye’nin En İyi İşverenleri’’ araştırması kapsamında 4 ayrı kategoride ödüle layık görüldü. “Pharma’nın En İyi İşvereni” ödülünü AbbVie Türkiye bu ödülün yanısıra, “Kadınlar İçin En İyi İşyeri” kategorisinde ikincilik ve “Yaşam Boyu Öğrenme Özel Ödülü”nü alırken, 250-500 çalışan kategorisinde de Türkiye’nin “En İyi İkinci İşvereni” olarak seçildi.

AbbVie Türkiye Genel Müdürü Dr. Mete Hüsemoğlu konu hakkında açıklama yaptı; “AbbVie’nin yüksek insan odağı ve çalışan memnuniyetini önceliklendiren, her bir çalışanımızın katkısı ile birlikte oluşturup yaşattığımız kültüründe; güvene, açık iletişime ve şeffaflığa dayalı bir yaklaşım hakim. Bizi bugüne taşıyan kocaman bir aile olmamızın değerini bu tür zorlu süreçlerde daha derinden anlıyor ve hissediyoruz. Tüm dünya oldukça zorlu bir süreçten geçiyor. COVID-19 pandemisi ile mücadele sürecinde AbbVie Türkiye olarak çalışmalarımızı evlerimizden yürütüyoruz. Çalışanlarımızla yakın teması sürdürerek, birbirimizin yanında olarak belirsizlik ortamını ve zorlukları birlikte göğüslüyoruz. Bu süreçte hekimlere ve hastalara sunduğumuz hizmetlerimizi en etkin şekilde devam ettirmeyi hedefledik ve başarılı bir şekilde yönetmeye devam ediyoruz. Bu başarıda, AbbVie çatısı altında gelişen güven anlayışının ve AbbVie kültürünün büyük katkısı var” dedi.

Sözlerini “Önce birbirimizi dinledik. İş yapış biçimimizi çalışanlarımızdan gelen geri bildirimler doğrultusunda belirledik. Çalışan memnuniyetini önceliklendiren bir anlayışa sahibiz. İş ortamının sürdürülebilirliğinin insan odaklı bir yaklaşımla elde edilebileceğine inanıyoruz. Elde ettiğimiz bu tür başarılar da bakış açımızın doğruluğunu teyit ediyor ve bizi daha ileri bir noktayı hedeflemek adına motive ediyor.” şeklinde sürdüren Hüsemoğlu Great Place To Work Enstitüsü tarafından 6. kez Türkiye’nin En İyi İşvereni seçildiklerimi belirterek “Türkiye’nin En İyi İşverenleri’’ araştırmasında yıllar içerisinde pek çok ödül kazandıklarını açıkladı. Daha önce 2015, 2016, 2017, 2018 ve 2019 yıllarında da çeşitli kategorilerde ödüllere layık görülen AbbVie Türkiye, Great Place To Work Enstitüsü’nden bugüne kadar toplam 17 ödül aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here