Rodos’a 25 Milyon Avro Değerinde Sağlık Turizmi Yatırımı

0

 

Yunan makamlarının, Rodos’ta sağlık turizminin gelişmesine katkı sağlaması beklenen  25 milyon avroluk turizm yatırımı projesine onay verecekleri öğrenildi.

Turizm Bakanlığından yapılan bir duyuruya göre, Rodos’un Amartos, Kritinia bölgesinde beş yıldızlı bir otel, bir kurtarma ve rehabilitasyon merkezi, bir konferans merkezi, spor tesisleri ve küçük bir yat limanı inşaatı için çalışmalar yakında başlayacağı bildirildi.

Yunan Kültür Bakanlığı, projenin şehir planının üçte ikisini onaylayarak, çalışmaların başlaması için gerekli inşaat izinlerinin verilmesinin önünü açıyor.

Bakan Yardımcısı Manos Konsolas, “Proje doğal çevreye saygı gösterilerek geliştirilecek ve inşaat çalışmaları sırasında ortaya çıkarılan her türlü arkeolojik buluntu korunacak” diye konuştu.

“Yunanistan’ın turizm sektörü, sağlık turizmi gibi yeni turizm biçimlerinin geliştirilmesiyle katma değer kazanacak ve daha rekabetçi hale gelecektir” vurgusu yaparken, yatırımın ayrıca yüksek gelirli yolcuları çekmesi ve yeni iş fırsatları yaratması bekleniyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here