Rus Bakanlar şehir hastanelerini inceleyecek

0
genelge

2019 yılının, Türkiye-Rusya Kültür Yılı olması nedeniyle tanıtım çalışmalarına Rusya’da ağırlık veren Termal Sağlık ve Turizm Derneği (TESTUD), önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

TESTUD, büyük bir sağlık projesi olan ve aynı zamanda dünyada da örnek gösterilen şehir hastanelerini ve başarılı uygulamalarını Rus Bakanlara yerinde anlatacak.

Rusya’da termal sağlık turizmini tanıtmaya yönelik yaptığı çalışmalarla dikkatleri çeken TESTUD,  sağlık turizmine yönelik 100 bin Rus turist hedefini gerçekleştirmek amacıyla özveriyle çalışıyor. Rusya’da kurduğu temaslarla bugüne kadar Türkiye’nin termal zenginlerini ve başarılı sağlık uygulamalarını hem Türkiye’de hem Rusya’da yaptığı çalışmalarla Ruslara anlatan TESTUD, Türkiye’nin sağlık turizmine önemli bir katkı sağlayacak yeni bir organizasyonu gerçekleştirmek için hazırlıklara başladı.

 

İlk durak Bilkent Şehir Hastanesi

TESTUD, başta Rusya Sağlık Bakanı olmak üzere çeşitli Rus Bakanlara, Türkiye genelindeki şehir hastanelerini yerinde anlatacak. Belirli periyotlarla Türkiye genelindeki şehir hastanelerini inceleyecek olan Rus Bakanların ilk durağı, Ankara’daki Bilkent Şehir Hastanesi olacak. Haziran ayında yapılması planlanan organizasyon kapsamında Bilkent Şehir Hastanesi’ni Rus Bakanlara, TESTUD Başkanı Yavuz Yılık ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Sağlık Turizmi Birimi yerinde tanıtacak.

Türkiye’nin sağlık turizmi, şifalı suları, kaliteli tesisleri ve rehabilitasyon merkezleri ile başarılı sağlık uygulamalarını Rusya’da tanıtmaya yönelik yoğun bir çalışma yürüttüklerini anlatan Yılık, bu bağlamda Rus Bakanları Türkiye’de ağırlayarak, şehir hastanelerini tanıtacaklarını bildirdi.

 

Büyük bir sağlık projesi olan ve aynı zamanda dünyada da örnek gösterilen şehir hastanelerinin ve başarılı uygulamalarının özellikle Rusya’da büyük yankı bulduğunu dile getiren TESTUD Başkanı Yavuz Yılık, gerçekleştirdikleri faaliyetlerde Ruslarda Türkiye’nin sağlık turizmine yönelik bir farkındalık oluşturduklarını belirtti. “2020 hedefimiz, rehabilitasyon ve termal turizmde kademeli olarak ülkemize ortalama 100 bin Rus turist getirmek ve ülkemize 1 milyar dolar döviz kazandırmak” diyen Yılık, bu hedefe emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here