Ruslar Sağlık Turizmi İçin Hangi Ülkelere Gidiyor?

0

Rusya vatandaşları 2018 yazında yurt dışı tatilleri sırasında 1.64 milyar rublelik (26 milyon dolar) sağlık harcaması yaptı.

Sberbank’ın sigorta şirketi Sberbank Strahovaniye’nin araştırmasına göre, 2018 yazında Sberbank kartlarını kullanan 2,1 milyon Rus yurt dışında tatile gitti.

Turkrus.com’un aktardığı Sberbank’ın araştırmasına göre; bu kişilerden 466 bin 500’ü tatilini Türkiye’de geçirdi.

Geçen yaz İspanya’da 123 bin 100, İtalya’da 121 bin 200, Finlandiya’da 114 bin 700, Almanya’da 87 bin 900 Rusya vatandaşı tatil yaptı.

Tedavi İçin En Çok Tercih Ettikleri Ülkeler

Rusyalıların tedavi görmek için en çok gittikleri ülkeler ise Almanya, İsrail ve Güney Kore oldu.

Rusya vatandaşlarının en pahalı sağlık hizmeti aldığı ülke ABD oldu.

Bu ülkede hastalığın türüne bağlı olarak doktor çağırmanın maliyeti 64 bin rubleyi bulabiliyor (1013 dolar). Doktor çağırmanın en ucuz olduğu ülke ise 2 bin ruble ile Mısır.

Rusların Tatil Alışkanlıkları Değişiyor

Rusların Tatil Alışkanlıkları Değişiyor

Rusyalı turistlerin tatil alışkanlıkları son dönemde değişmeye devam ediyor. Rusya’da tatile çıkmak için en çok tercih edilen dönem artık temmuz-ağustos değil, eylül, hatta ekim ayı.

Bununla birlikte, destinasyon tercihinde önemli bir değişiklik göze çarpmıyor. Tur operatörü Inturist’in yetkilileri, yurt dışı tatil beldeleri arasında Türkiye’nin hâkim konumunu muhafaza ettiğini bildiriyor. Türkiye’nin ağırladığı Rusyalı turist sayısı, geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 6 arttı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here