Sağlık Bakanlığı Personeli 2018 Temmuz İller Arası Atama Tayin Kurası Başvuru Son Günü

0

Sağlık Bakanlığı 2018 yılı Temmuz dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle atanma kurası başvuruları sona eriyor. Sağlık Bakanlığı 15968 kadro için iller arası yer değişikliği ile atanma ilan metni ve münhal kadrolar için tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı 2018 yılı iller arası yer değiştirme başvuruları yarın sona eriyor. Sağlık Bakanlığının 15 bin 968 münhal kadrosu için 2018 yılı temmuz dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle atanma kurası 27 Haziran 2018 Çarşamba Saat 18:00’de sona erecek.

Adayların başvurularını Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yaptıktan sonra formunun çıktısını imzalayarak bakanlığa belirtilen süre içerisinde elden ya da kargo yolu ile teslim etmeleri gerekiyor. İller arası yer değiştirme kurası 20 Temmuz 2018 tarihi Cuma günü noter huzurunda bilgisayar ortamında yapılacak.

Başvuru yapabilmek için kura son başvuru tarihi itibariyle kadrosunun bulunduğu ile son atanma tarihinden itibaren fiilen en az 2 yıl çalışmış olmak gerekiyor. Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atanan personel için DHY’ sini tamamlamış olmak şartıyla atandığı ilde 2 yıl çalışmış olma şartı aranmayacak.

Sağlık Bakanlığı kadrolarında Uzman Doktor, Uzman Diş Doktoru, Sağlık Memuru, Sağlık Teknisyeni ve Sağlık Teknikeri olarak çalışanlar, halen çalıştıkları unvan ve branşlarında, diğer personel ise halen çalıştıkları kadro unvanlarında açılan münhal kadrolara başvuru yapabilecek.

Başvuruları ret olanların PBS üzerinden 12 Temmuz 2018 Perşembe günü ilan edilecek olup, itirazlar 13 Temmuz 2018 Cuma Saat 18:00’e kadar alınacak. İtiraz sonuçlarının ise 19 Temmuz 2018 Perşembe günü ilan edilecek. Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

İlan Metni
Kura Takvimi
Münhal Kadrolar

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here