“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN HİZMETKÂRI OLMAYA GELİYORUZ”

0

Kırşehirde 24 Martta yapılacak Sağlık-Sen Şubesi genel kurulunda başkan adaylığını açıklayan ve sağlık çalışanlarının yoğun desteğiyle çalışmalarını sürdüren Yasin Yücesan, bir açıklama yaparak, sağlık çalışanlarının hizmetkarı olacağını ifade etti.
Sağlık-Sen’in yıllardır Kırşehir’de sağlık çalışanlarına gereken çalışmayı yapmadığı ve desteği vermediği için üyelerden gelen yoğun istek üzerine bu yola çıktığını ifade eden Sağlık-Sen Başkan adayı Yasin Yücesan, gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Değerli Sağlık Sosyal ve Güvenlik Çalışanları. Bu görevi üstlenmemdeki en önemli belirleyici unsur içimdeki sizlere olan hizmet edebilme aşkıdır. Sizlere büyük bir şevkle yapacağım hizmet aşamasında hiçbir siyasi düşünce farklılığını gözetmeden, din, dil, cinsiyet ayrımı yapmadan hizmet edeceğim. Yapılan hizmetlerden herkesin adaletli ve eşit olarak faydalanmasını sağlayacağım. Çalışanlarımızın hak ve menfaatlerini koruyup, özlük haklarını sonuna kadar savunacağım. Üyelerimizin ve diğer bütün kamu görevlilerinin daha onurlu bir yaşam seviyesine ulaşabilmeleri için elimden gelen bütün mücadeleyi yapacağım. Çalışanlarımızın hak ettikleri ve maalesef mağdur oldukları mesleklerindeki ilerlemelerine katkı sağlayacak ve takipçisi olacağım. Bayan ve engelli üyelerimizin çalışma ortamlarının özel ve ailevi durumlarına göre düzenlenmesini sağlayacağım. Kadın ve engelli üyelerimizin yönetime daha fazla katılımlarını sağlayacak ve etkinliklerini artıracağım.
“Ekip olarak bu hizmetleri yaparken, iş barışını bozmadan, çalışanların arasında husumet yaratmadan, sistem, disiplin ve çalışma ahengini zafiyete uğratmadan, birlik ve bir bütün içerisinde huzurlu daha fazla etkin ve verimli bir ortam da yaşamalarını ve mesleki saygınlıklarını kazanmalarını sağlayacağım. İnşallah hep birlikte, çalışmalarımız, umutlarımız, haklı mücadelemiz ve ortak kazanımlarımız olacak. Allah bizlere inşallah yaptıklarımızın, yapacaklarımıza teminat olduğunu göstermeyi nasip etsin. Bu kampanya da çalışma programını ve stratejimizi bir bütün olarak ele aldık. En merkezi yerdeki çalışmalarımızla, en ücra köşedeki çalışanımız bu bütün içerisinde hizmet halkasının vazgeçilmez birer parçası olacaklardır. Hizmet anlayışımızda mekan, zaman ve mesai kavramları kesinlikle, olmayacaktır. Yirmi dört saat millete hizmet varsa, yirmi dört saat çalışana da hizmet var anlayışı ile yola çıktık.
“İl merkezinde karargah kurup, hizmete ihtiyacı olan çalışanlarımıza, sıcak odalardan, telefonla mavi boncuk dağıtan zihniyetlerden asla olmayacağız. Bize ihtiyacı olan çalışanlarımızın görev yaptığı yerlere gideceğiz, elini sıkacağız ve gözlerinin içine bakarak dertlerine derman olacağız.
“Bizim bu davaya gönül vermiş ekibimize, ne Ağustos sıcağı ne donduran karakışlar, ne de yolumuza kurulacak barikatlar asla engel olamayacaktır. Bu onurlu hizmet yarışında bize engel olmaya çalışanlar, bu olumsuz ve anlamsız düşünceleri bir tarafa bırakın, gelin siz de bu hizmetin bir parçası olun. Sizler de bu hizmet kervanına katılın. Sizlerin de camianın aynı anda kaşık salladığı bu çorba da bir tutam tuzunuz olsun. Sizlerde bu manevi tatmin duygusundan ve emeğe saygı ilkesinden faydalanıp huzur bulun. Aynı çatı altında yaşıyoruz, aynı havayı soluyoruz, aynı ortak değerlere sahibiz, daha hizmetlere başlamadan, bitirmek, engel olmak, pusuda bekleyen düşmanlarımızın ekmeğine yağ sürmekten başka öteye gidebilir mi?
“Demokratik bir ortam da yapacağımız bu hizmet yarışında bu göreve talip olan adayların farklı hizmet anlayışları olabilir. Ama netice de aynı camiaya yapılacak hizmet platformunda buluşmaktayız. Bu süreçte hizmet gönüllülerinin artması bizi son derece sevindirmiştir.
“Sağlık ve Sosyal Güvenlik camiasının huzurlu bir ortamda görev yapabilmeleri için çıktığımız bu yolda; çalışanlarımızı mutlu etmek adına, siz yalnız değilsiniz biz de varız demek adına, yapacağımız icraatlardaki ana gündem maddesi: Vatan birliğine ve bütünlüğüne kasteden
Pensilvanya’daki alçak hainin uzantı ve kalıntıları ile mücadele etmek olacaktır. Bu sinsi ve alçak girişimlerle, millete yapılmakta olan algı operasyonları ile hizmetleri engelleyerek, kaos ve anarşi ortamı yaratmaya çalışanların, günahlarını ve hainliklerini tartacak bir terazi icat edilmiş midir acaba.
“Daha verimli, daha kaliteli ve daha uzlaşmalı, bir hizmet ortamı sunabilmek adına, gerek huzur ve güven olgusunu sağlamak en önemli vazifemiz olacaktır. Ülkemizin birliği ve dirliği adına, kendi mücadele alanımızda, yoğrulan hoşgörü ve sevgi kavramları ile karılan hizmet harcında bizimde bir katkımız olursa en büyük kazancımız ve zaferimiz bu olacaktır.
“Çıktığımız bu gönül yolunda, çalışanlarımıza hizmet aşamasında bizim için belirleyici olan faktörler, asla makam, mevki ve güç olmayacaktır. Bizim için asıl olan insandır. Çünkü biz insanı Yaradan’dan ötürü seviyoruz. Bu nedenle bu yolda yapacağımız bütün hizmetler çalışanlarımızın öz benliğine ve şahsına eşit olarak, sunulacaktır. Camiamızın mutluluğu için çıktığımız bu yolda, bizler için en anlamlı ödül, emektarlarımızın alacağı hizmetler neticesinde, yüzlerindeki yansıyan huzurlu bir tebessüm olacaktır.

“En kalbi duygularımla sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
“Allah yar ve yardımcımız olsun.”
Yasin Yücesan
Kırşehir Sağlık – Sen Başkan Adayı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here