Sağlık Müdürlüğü’nde maaş skandalı

0

Sağlık İl Müdürlüğü’nde bir görevlinin, çalıştığı birimden değil de, yüksek maaş almak gayesi ile çalışmadığı ve eşinin başhemşire olduğu hastanede özellikli birimde maaş aldığı iddia edildi.

Şanlıurfa’da sıkıntılar yüzünden gündemden düşmeyen Sağlık İl Müdürlüğü hakkında skandal bir iddia ortaya atıldı. Şanlıurfa’nın sağlığı yerine sürekli olarak, doktor eksikliği, başhekim eksikliği, mobbing ve şiddet olayları ile gündeme gelen Sağlık İl Müdürlüğü bu kez de “haksız kazançla” iddiası ile gündeme geldi.

Sağlık müdürünün kadrosunda özel kalem müdürü olarak görev yapan ve normalde sağlık memuru olan görevlinin yüksek maaş almak gayesi ile “özellikli birimde” çalışıyormuş gibi gösterildiği ve döner semayeden ek ücret aldığı iddialarına Sağlık İl Müdürü’nün nasıl bir cevap vereceği merak ediliyor. Ayrıca, özel kalem müdürü olarak görev yaptığı halde eşinin başhemşire olduğu hastanenin “özellikli biriminde” çalışıyor gibi gösterilmesi, bazı çalışanlar tarafından tepkiyle karşılandı. Hak etmediği halde her ay fazladan maaş ödemesi yapan Sağlık İl Müdürlüğü’nün neden böyle bir yola başvurduğu bilinmiyor.

Şimdi sağlık müdürümüze soruyoruz:

Bu kişi bu parayı hak ediyor mu?

Devletin parasını böyle haksız yere alan daha kaç kişi var?

Sağlık müdürlüğü artık ne zaman yolsuzluk, mobbing ve şiddet olayları dışında sağlık ile anılmaya başlayacak?

Kaynak : 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here