Sağlık Müdürü şoför oldu

0

Karacasu İlçe Devlet Hastanesine kurulan meme kanserinde erken teşhise yönelik testlerin yapılacağı Mamografi TIR’ına gelecek olan ilçe sakini kadınlara daha çabuk ulaşmak, daha fazla kadına erişmek, onları bekletmemek ve bir an önce işlerini görmelerini sağlamak adına İlçe Sağlık Müdürü Hakan Soy da direksiyon başına geçiyor.    

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ve Karacasu Kaymakamlığı desteğiyle Karacasu İlçe Devlet Hastanesi bahçesinde hizmete sunulan Gezici Mamografi TIR’ında, Karacasu’da ikamet eden vatandaşların meme kanserine yönelik taramaları yapılıyor. İlçeye bağlı bütün mahallelerden 40 ile 69 yaş arasındaki kadınlar hastaneye taşınırken, daha çok vatandaşın bu hizmetten yararlanabilmesi adına Sağlık Müdürü Hakan Soy da yolcuların taşınmasında görevalıyor.
  HER ŞEY VATANDAŞ İÇİN
Görevli şoförlerin farklı mahallelere gittiği sırada bir başka mahalleden gelecek grubun hazır olduğu yönünde gelen telefon üzerine vatandaşı bekletmemek için direksiyon başına geçen Soy, vatandaşları İlçe Hastanesi bahçesindeki Mamografi TIR’ına taşıyor. Kırsal kesimde tarımla uğraşan kadınların işlerinden kalmaması için şoförlerin gelmesini beklemeden direksiyon başına geçen Soy, vatandaşların da takdirini kazandı. Karacasu İlçe Sağlık Müdürlüğü günlük yapılan çalışmaların paylaşıldığı sosyal medya hesabında Soy’un fotoğrafını gören vatandaşlar, ilçe sakini kadınların erken teşhis ile kansere yakalanmasının önüne geçmek isteyen Sağlık Müdürünü tebrik ederek, duyarlılığından dolayı teşekkür ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here