Sağlık Sen Genel Merkezi Alınan Lüks Araçlarla Gündemde

0

Sağlık sen üyeleri; SAĞLIK-SEN’in üyelerden topladığı aidatla oluşan geliri aylık 3 milyon TL’nin üzerinde. Üyeye yönelik hiçbir masrafı olmayan bu sendikalarda toplanan paralar sendika yöneticilerinin konforu için çar çur ediliyor.

Toplu sözleşme görüşmelerinde hiçbir kazanım elde edemeyen Memur Sen’e bağlı SAĞLIK-SEN’in üyelerden topladığı aidatla oluşan geliri aylık 3 milyon TL’nin üzerinde. Üyeye yönelik hiçbir masrafı olmayan bu sendikalarda toplanan paralar sendika yöneticilerinin konforu için çar çur ediliyor. Adeta sendika ağalığı kuran SAĞLIK-SEN yönetiminde de durum farklı değil.

Toplu sözleşme görüşmelerinden hezimetle çıkan Genel Başkanın kendine seçtiği yeni son model AUDİ A6 TDI Quattro 204HP marka aracın fiyatı dudak uçuklatıyor. Aracın piyasa değeri şu anda 648 bin TL. Yani bir hemşirenin tam 15 yıllık maaşı. Bununla da yetinmeyen Genel Başkan, yardımcılarının her birine de piyasa değeri 230 bin TL olan 7 adet Wolksvagen Passat marka araç hediye ediyor. Kısaca 250 bin üyenin tamamından kesilen aidat halen devlet memuru olan bu sendika yöneticilerinin konforu için harcanıyor. Dahası her bir yönetim kurulu üyesi için piyasa değeri 13 bin TL olan son model cep telefonu da alınıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here