Sağlık turizmine LUX yatırım

0

MYC Partners, Bodrum LUX oteline sağlığı getiriyor. 70 milyon dolarlık yatırımla otelde wellness konseptini hayata geçirecek olan şirket, sezonu 12 aya uzatacak

Estetihca Hastaneleri’yle sağlık turizminin öncü oyuncularından olan ve LUX* Bodrum ile konaklama sektörüne giren MYC Partners, şimdi de Bodrum’da 70 milyon dolarla wellness (sağlık) yatırımını hayata geçiriyor. Geleneksel tıpla modern tıbbı birleştirerek wellness konseptini oluşturan şirket, ilk uygulamayı LUX* Bodrum otelinde başlatacak. Uygulamayla otelin 12 ay boyunca hizmet vermesi hedefleniyor.

GELİR DÜZEYİ YÜKSEK
MYC Partners Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan, wellness konsepti için ciddi bir Ar-Ge yapıldığını belirterek, “Doktorlarımız iki yıldır bunun üzerine çalışıyor. Geleneksel tıpla modern tıbbın kesişim noktalarını araştırıyor, şu anda tedavi protokollerini hazırlıyoruz. Bu protokoller kısa sürede bitecek, ardından da hastanemizde çalışmalar başlayacak. Ancak biz protokolleri otelimizde uygulamaya alacağız. Bu yöntemle ciddi bir sağlık turisti çekmeyi hedefliyoruz” dedi. Wellness’ın hastalığı önleyici ve koruyucu bir yöntem olduğunu belirten Akdoğan, “Dünyada iyi wellness uygulamaları için seyahat eden bir kesim var. Bu turist kişi başı ortalama 2 bin dolar harcama yapıyor. Aynı zamanda wellness turistinin kültür, eğitim ve gelir seviyesi yüksek. Estetikte orta düzey turist gelirken wellness da üst düzey turist geliyor. Bu Türkiye’nin marka değerine inanılmaz katkı sağlar” diye konuştu. Şu anda LUX Bodrum’un 7 ay açık olduğunu belirten Akdoğan, wellness ile oteli 2020’de 10 ay, 2021’de ise 12 ay açık tutacaklarını söyledi.

KORUYUCU HASTANE MODELİ
Ekimde Ethica İncirli Hastanesi’nde wellness uygulamasını hayata geçireceklerini aktaran Akdoğan, bununla tamirhane hastaneden koruyucu hastaneye geçiş yapacaklarını ifade etti. Akdoğan, koruyucu hastane modelini ise şu şekilde özetledi: “Türkiye’de hastaneler hastalığın tedavisi üzerine kurulu. Ancak hastalığın önlenmesi tedaviden daha büyük önem taşıyor. Çünkü hasta olmadan önce korunma maliyeti bir kuruş iken hastalıktan sonraki maliyet 100 kuruş. İşte wellness burada devreye giriyor. Wellness sizin sağlıklı yaşamanızı, vücudunuzu toksinlerden, kötü bakterilerden arındırmanızı, zihninizi temizlemenizi böylece de hastalıklardan korunmanızı sağlıyor.”

2021’DE YURTDIŞINA AÇILIYORUZ
Şirket yatırımları ilgili de bilgi veren Akdoğan, “15 Temmuz sonrasında kimse kılını kıpırdatmazken biz ülkemize güvendik, 120 milyon dolar yatırım yaptık. Yurtiçi yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Global bir marka olmak için Estetihca’yı yurtdışına açacağız. 2021’de Almanya’da, 2023’te de ABD Houston’da hastane açmayı hedefliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here