Sözleşmeli öğretmenlerin sağlık özrü atama sonuçları açıklandı

0

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada sözleşmeli öğretmenlerin sağlık özrüne bağlı yer değiştirme atama sonuçlarının belli olduğu belirtildi.

Sözleşmeli öğretmenlerin sağlık özrü atama sonuçları açıklandı

Sözleşmeli Öğretmenlerin Sağlık Mazeretine Bağlı Yer Değiştirme İşlemlerine İlişkin Duyuru yayınlandı. MEB sözleşmeli öğretmenler için dilekçe üzerinden aldığı başvuru sonuçlarını açıklarken atama kararnamelerinin de İl Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığı ile kurumlara gönderildiğini açıkladı.

SAĞLIK ÖZRÜ YER DEĞİŞTİRMELERİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlık özrüne bağlı yer değiştirmeler hakkında yapılan açıklama;

“Sözleşmeli öğretmenlerin, sağlık mazeretine bağlı yer değişikliği işlemleri gerçekleştirilmiş olup; 331 öğretmenin atama kararnameleri sistem üzerinden valiliklere gönderilmiştir.”

331 ÖĞRETMEN YER DEĞİŞTİRDİ

Bakanlık tarafından yapılan sözleşmeli öğretmen sağlık özrü atamalarında 331 sözleşmeli öğretmen yer değiştirdi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN ÖZÜR GRUBU

Sözleşmeli öğretmenler atandıkları yerlerde 4+2 yıl olmak üzere toplamda 6 yıl çakılı olarak çalışırken MEB sözleşmeli öğretmenlere eş durumu hakkı vermemektedir. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk göreve geldikten sonra sözleşmeli öğretmenlere sağlık özrüne bağlı yer değiştirme tayin hakkı verileceğini açıklamış sonrasında ise MEB sağlık özründen yer değiştirmek isteyen sözleşmeli öğretmenlerin başvurularını dilekçe üzerinden sağlık raporu ile birlikte almıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here